Skocz do zawartości

Małże [?]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Swego czasu czytałem artykuły na Wikipedii ,znalazłem wymienione typy zwierząt akwariowych krewetki ,raki ,ryby i... małże. Przed chwilą odpowiedziałem jednemu użytkownikowi który "przygarnął" maiże na post... Wrzuciłem do Googli i okazało się że niektórzy hodują.

 

Stawów ze szczeżujami ci u nas dostatek. A więc pomyślałem żeby kiedyś w przyszłości od matki natury zapożyczyć takie zwierzątko. Podobno nieźle sprawdza się w roli naturalnego filtra biologicznego. I na tym kończy się moja wiedza o tych zwierzątkach... ;)

Interesuje mnie głównie Racicznica Zmienna ;)

 

A więc: ;)

Hodował ktoś?

Jakie to musi mieć warunki?

Sprawdza się z rybkami?

Długo żyje/jak bardzo rośnie?

Polecacie ,nie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak małże sie rozmnażają i jak szybko rośnie ich populacja?

Gody. Po jakichś 3 dniach od tego zdarzenia W wodzie zaczynają pływać mikroskopijne larwy, które nie pasożytują na rybach ( konkretnie na skrzelach co ma miejsce u szczeżui). Larwy po pewnym czasie osadzają się na różnych ozdobach (żadko na roślinach ,ale ...) aby przekształcić się w miniaturkę dorosłego osobnika. Podczas wzrostu bardzo obniżają twardość wody ( duże zużycie wapnia do budowy muszelek). Tempo tych procesów ogromne jak i ich pożyteczność ;). A szczeżui nie polecam, z syfonu plują takimi "gródkami" które po pewnym czasie stają się uciążliwe ;).

 

PS. Racicznice produkują takie jakby hmmm jedwabne niteczki, które są z wielkim zapałem konsumowane przez ryby ;) . Nie zauważyłem efektów ubocznych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...