Skocz do zawartości

co2 pytanko?


pantcho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ponownie jak wiadomo udalo mi sie postawic bimberek i uzyskac fotosynteze w 200l akwa przy uzyciu bimbrowni nie obylo sie jednak bez problemow a wiec wszystko bylo ok na noc podlaczylem dodatkowo napowietrzanie co by rybek nie podusic rano je odlaczylem po okolo 2h zauwazylem dziwne zachowanie ryb plywaly przy dnie i przy tafli wody szybko sie obciolem ze przytrulem je co2 wiec napowietrzanie na maxa, odlaczylem bimrownie i mimo ostrego przewietrzania akwarium roslinki caly czas bombelkowaly wiec pojawia sie pytanie jaka ilosc co2 podawac w 200l zbiorniku ja zrobilem zacier z 2l wody 800gr cukru i 20 drozdzy prosze o jakies podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacier z 2l wody 800gr cukru i 20 drozdzy

i zmieściło ci się to do 2l butelki po sprite :>

ja leje litr wody, 400g cukru i10 drożdży i mam 15 litra prawie vol :>

 

a co do samego bimbro u mnie cały dzień chodzi i nigdy nie zauważyłem żeby coś się od co2 przytruło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacier z 2l wody 800gr cukru i 20 drozdzy

i zmieściło ci się to do 2l butelki po sprite :>

ja leje litr wody, 400g cukru i10 drożdży i mam 15 litra prawie vol :>

 

a co do samego bimbro u mnie cały dzień chodzi i nigdy nie zauważyłem żeby coś się od co2 przytruło

zmiescilo sie poniewaz mialem nieszczelna butelke 5l i wlalem tylko czesc zacieru do tej po sprite a reszta poszla w kibel widzisz to ja nie wiem czemu u mnie tak sie porobilo bede teraz podawal po kilka h na dobe bo troche strach szkoda ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...