Skocz do zawartości

3 problemy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

 

Piszę z kolejnym problemami. (Przepraszam jak temat się powtórzył, lub w złym dziale, ale nie chce zaśmiecać forum)

 

Prosiłbym o odpisanie na następujące 3 problemy w tym temacie.

 

A problemy są następujące:

 

1 problem: - Idę dzisiaj nakarmić moje rybki, więc ok, nakarmiłem (dzisiaj 8:00), po 5 minutach przychodzę i jeden z moich największych mieczyków pływa nieżywy po akwarium i cały biały, bez barwy. Co może być tego przyczyną ?

 

2 problem - Ślimaki zaatakowały moje akwarium :shock: Nie wiem co mam zrobić... Jest ich pełno. Jakim środkiem mogę je zwalczyć ?

 

3 problem - Moje rośliny w akwarium robią się żółtawe, co może być także tego przyczyną ?

 

 

Info o akwarium:

 

112 litrów

 

Światło włączone w akwarium od godziny 8:00 do godziny 21:00

 

Świetlówki.

 

Na razie tylko takie info przyszło mi do głowy...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. podaj parametry, temperaturę, obsadę itp.

Ad2.Wyławiać systematycznie , zakupić anatome helena,mniej karmić ryby, restart

Ad3.Zbyt słabe oświetlenie, brak nawożenie, jest wiele powodów

 

Pytanie 2 Sprawdź czy gdzieś jeszcze jajek nie masz a poza tym kup siatkę i srubój je wyłowić.

Pytanie 3 Roślinki mam też niektóre zielone niektóre brązowe ale podejrzewam że już się starzeją.

 

Pozdro

Ad1. Jajka na pewno są, a odławianie nie dużo da bez połączenia z innymi środkami zapobiegawczymi

Ad2. Pierdoła ... starzeć mogą się liście przy dnie ... prawdopodobnie słabe oświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No parametrów nie mam czym za bardzo sprawdzić. Natomiast jeden koleś (znajomy) powiedział mi, żebym wyjął grzałkę z akwarium, bo jest lato. Grzałkę wyjąłem, temperatura ciągle wynosi 28-29 stopni C. (bez grzałki).

 

 

PS: Pokrywa ma być otwarta czy zamknięta w akwarium ? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 może być 100 powodów , więcej szczegółów proszę

ad 2 na ślimaczki albo helenka albo bocja karłowata , z naciskiem na bocje , lecz musisz podać obsadę

ad 3 słabe oświetlenie , brak nawozów z naciskiem na potas , za długo oświetlenie jest włączone .

 

no tak pokrywa otwarta... ale jak jakaś rybka umani?????? sobie wyskoczyć...?

Tak jasne , a ludzie którzy np. nie stosują pokryw pewnie codziennie zbierają ryby na około akwarium :mrgreen: . Prawdopodobieństwo że ryba wyskoczy jest porównywalne do tego że się utopi :mrgreen:

 

Co do grzałki wyciąganie jej jest totalnie bez sensu , gdyż ona i tak się nie włącza , oczywiście zakładam że mówimy o grzałce z termostatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo łooo chill ;)

 

z całym szacunkiem.

rybka nie może się utopić ,ale rybkę można udusić w wodzie [przez brak o2],prawie jak topielec ;)

niektóre ryby wyskakują ,sam byłem tego świadkiem ;)

i to powszechne ale tylko przy poniektórych gatunkach...

widziałem jak danio wyskakuje na moich oczach a swego czasu to za akwa bez pokrywy zbierałem zbrojniki niebieskie...

 

łatwiej trafić helenke niż bocje karłowatą [btw. pierwsze słyszę o karłowatej, cicha nadzieja że karłowata nie = skarłowaciała] ,za to zwykłą bocje prawie w każdym akwarystycznym ;)

 

grzałkę zamiast wyciągać można... odłączyć od prądu?

a z termostatem też proponuje odłączyć ,albo ustawić na niską temp. 28 to jeszcze nie jest tak źle ,zadbaj by w pokoju było chłodno a i akwarium się oziębi ;)

 

dawno akwa założone? cykl azotowy odbyty? nie to mamy sprawce zabójstwa mieczyka. przekarmione ryby ,choroba ,złe warunki w akwa [może przez nie roślinki też biadolą?]

Ryby może zabić nawet ręka włożona do akwarium która wcześniej została umyta mydłem i niedokładnie spłukana...

 

co do roślinek... doskonałe papu dla ślimaków ;)

na dnie sam żwir? nie stosujesz nawozów? świetlówki jakie ,ile ,ile watów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo łooo chill ;)

 

 

pierwsze słyszę o karłowatej, ,za to zwykłą bocje

 

grzałkę zamiast wyciągać można... odłączyć od prądu?

a z termostatem też proponuje odłączyć ,albo ustawić na niską temp. 28 to jeszcze nie jest tak źle ,zadbaj by w pokoju było chłodno a i akwarium się oziębi ;)

cykl azotowy odbyty?

 

Ja pierwszy raz słyszę o zwykłej :shock: , ale jeśli chodzi tobie o wspaniałą to raczej nie poleciłbym jej do tego akwa.

 

Odłączanie nie konieczne skoro temp. nie spada poniżej nastawionej na grzałce

 

Chciałeś chyba napisać czy akwarium dojrzało ;) bo cykl azotowy przebiega praktycznie od startu akwa , tyle że nierównomiernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...