Skocz do zawartości

problemy z wodą, chyba


majaluki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, bojownik został dość dotkliwie pogryziony przez samicę, dłuższy czas nic się nie działo, ale ostatnio

leży na dnie i chyba zdycha, w każdym razie stracił rezon, skrzela ma takie trochę przekrwione i bardzo szeroko je otwiera, sprawa druga padły mi już 2 samice gupików, trzecia pływa bokiem lub pionowo ma problem ze statecznością, sam już nie wiem co jest grane reszta gupików (samce i narybek) nie ma problemów żadnych jak i samica bojownika oraz glonojady śmigają szczęśliwe. Ph 7, miękka woda - 5. Co jest nie tak? Pomóżcie, bo lekko załamujące to jest, może to moja niewiedza kurcze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by testy zakupić, na NO2 i na NO3 kropelkowe albo paskowe (mniej dokładne ).

10-20l raz na 2 tygodnie, przy dosyć mocno brudzących zbrojnikach (glonojadach), filtr też troszkę chyba mały na 120l, mogłeś przekarmić raz czy 2 i już zwiazki azotu mogą skoczyć gwałtownie w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie Andrerw, bojek samiec padł, glonojad i samica gupika, ogólnie masakra jest, ale muszę dojść za wszelką cenę co i jak, nie wiem gdzie dostać te testy i to najlepiej niedrogo, bo u mnie w mieście nie ma, a w necie+przesyłka to się straszna kasa robi, ale jak trza będzie to i tak zamówię, jaki filtr powinien być, żeby było git?

 

mogłem przekarmić fakt to chyba zaważyło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr idealnie byłoby mieć zewnętrzny, jakiś kubełek ale to już niestety koszt około 200zl,

tańszy: http://www.allegro.pl/item700977881_aqu ... ratis.html

albo kaskada: http://www.allegro.pl/item701514480_fil ... quael.html

albo jakiś wewnętrzny większy ( duży minus, że zajmują dużo miejsca w środku akwa)

Testy: kropelkowe są droższe ale myślę, że takie ci wystarczą : http://www.allegro.pl/item702575571_jbl ... 2_no3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt u mnie z kasą słabo, przerażają mnie te kwoty, ale jak nie ma wyjścia to będę zbierał na to wszystko, dzięki wielkie

jak walczyć z tymi azotanami i jak się ich pozbyć?

 

mam dużo roślin, wiem, że trzeba podmieniać wodę ok. 20% na tydzień, mam korzeń i kawałek skorupy z kokosa,

porządne dno piasek, a na nim żwir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz rośliny - ważne żeby były szybko rosnące - to wtedy rośliny będą Ci "wyciągać" z wody związki azotu. Dodajesz po podmianach jakieś preparaty z bakteriami? Też by się przydało. Jak nie możesz za wiele kasy wydawać - to zamiast Tetry albo Sery - kup np. Mikroorganizmy f-my IKOLA (ja płaciłam 9zł za buteleczkę 100ml, która starczy na 1000l wody). No i pewnie wymiana filtra się kłania - jak już było wcześniej pisane. Ja mam Fan2 na 72l i w kilku sklepach zoologicznych powiedzieli mi, że to stanowczo za mało - a Ty masz Fan1 na 120l (swoją drogą to pewnie chceili w tych sklepach, żeby u nich jakiś kubełek kupić ;) ). Jeden sprzedawca poradził mi, żeby zdjąć pokrywę, kupić gąbkę od Fan3 (za kilka złotych można w akwarystycznych kupić taką na wymianę), założyć na ten Fan2 i nie zakładać pokrywy. Większa jest wtedy powierzchnia biologiczna takiego filtra - i u mnie jak na razie ok, chociaż już myślę nad jakimś kubełkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=43&t=10150 - tu mam nadzieję się wyjaśni wszystko

a maskara dalej trwa, padł glonojad, nie najlepiej wygląda samica bojka, która do tej pory trzymała się twardo,

jedna samica gupika też nie za dobrze wygląda, wszystko wskazuje na problem z amoniakiem tylko skąd on by się tam brał, już nie jedzą jakiś czas pokarmu, woda wymieniona wiele razy, filtr umyty w wodzie z akwarium wiele razy, rośliny sprawdzane jak rosną i usuwane zbędne ich części, kurcze jak założyłem akwarium wiele lat temu z samymi gupikami nie było żadnych problemów, jak zrobię wszystkiego rodzaju testy dam znać jak wyszły, na razie PH ma idealnie 6,5 do 7.

 

jestem amatorem (a nie zauważyłem tego działu wcześniej), także jeżeli moderacja czy admiralicja może to proszę o przeniesienie wątku do viewforum.php?f=43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...