Jump to content

Małe akwarium.. pomocy!


Recommended Posts

A więc tak. Mam 4 gupiki, że tak powiem z odzysku. Na dzień dzisiejszy trzymam je w ok. 10l kuli, bo niestety tak 'raz-dwa' niczego innego nie udało mi się zorganizować.

Postanowiłam jednak, że postaram się 'zafundować' im jakieś w miarę pożądne mieszkanko.

 

Niestety, moje możliwości mieszkaniowe i finansowe pozwalają na zakup akwarium o małym litrażu. Coś ok. 30l.

I tu moje pytanie... Czy w takim akwarium moje rybki będą czuć się w miarę dobrze? Czy oprócz 4 gupików mogą być tam jeszcze jakieś inne rybki?

Jakie roślinki proponujecie? Może coś co by było łatwe w hodowli...

 

Na prawdę, chociaż przeczytałam już kilka stron o akwarystyce nadal jestem zielona, więc bardzo proszę o szybką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Atreyu dobrze mówi, lepsze 54l. niż te 30l. ale jak masz faktycznie małe możliwości finansowe to 4 gupikom na razie nie będzie tam źle. Piszę "na razie" bo pewnie i tak niedługo ci się rozmnożą i wtedy będzie im naprawdę ciasno i tak czy tak będzie trzeba większe kupić, więc może lepiej od razu...? A ile masz samców i ile samic?

Link to comment
Share on other sites

jeżeli nie da się wyskrobać tych 54l to nawet 30 będzie niezłym postępem. Do takich gupiczków możesz dołożyć małe krewetki lub ślimaki. Co do roślinek to tutaj jest z czego wybrać - dość łatwe w uprawie roślinki, które nie wymagają dużego natężenia światła i nawożenia.

Link to comment
Share on other sites

heh .... Witaj 45l w zupełności wystarczy będziesz mogła dokupić jeszcze w tej sytuacji 2 samiczki i krewecie fajnie je urządzisz dodasz roślinek <żywych oczywiście> oraz jakiś kokos i korzeń i będzie gites pozdro i czekam na focie nowego zbiorniczka ;);)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...