Skocz do zawartości

Małe akwarium.. pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak. Mam 4 gupiki, że tak powiem z odzysku. Na dzień dzisiejszy trzymam je w ok. 10l kuli, bo niestety tak 'raz-dwa' niczego innego nie udało mi się zorganizować.

Postanowiłam jednak, że postaram się 'zafundować' im jakieś w miarę pożądne mieszkanko.

 

Niestety, moje możliwości mieszkaniowe i finansowe pozwalają na zakup akwarium o małym litrażu. Coś ok. 30l.

I tu moje pytanie... Czy w takim akwarium moje rybki będą czuć się w miarę dobrze? Czy oprócz 4 gupików mogą być tam jeszcze jakieś inne rybki?

Jakie roślinki proponujecie? Może coś co by było łatwe w hodowli...

 

Na prawdę, chociaż przeczytałam już kilka stron o akwarystyce nadal jestem zielona, więc bardzo proszę o szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu dobrze mówi, lepsze 54l. niż te 30l. ale jak masz faktycznie małe możliwości finansowe to 4 gupikom na razie nie będzie tam źle. Piszę "na razie" bo pewnie i tak niedługo ci się rozmnożą i wtedy będzie im naprawdę ciasno i tak czy tak będzie trzeba większe kupić, więc może lepiej od razu...? A ile masz samców i ile samic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie da się wyskrobać tych 54l to nawet 30 będzie niezłym postępem. Do takich gupiczków możesz dołożyć małe krewetki lub ślimaki. Co do roślinek to tutaj jest z czego wybrać - dość łatwe w uprawie roślinki, które nie wymagają dużego natężenia światła i nawożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...