Skocz do zawartości

Rybki - dobrze połączyłem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwarium od 3 dni. Posiadam w nim kamyczki, 3 sztuczne roślinki, jedną żywą, filtr, napowietrzacz - 40 litrowe akwarium. Kupilem do niego 1 Molinezja, 1 Kardynalek, 1 Meczyk, 1 Gurami i 7 Neonków. Czy dobrze dobrałem te rybki? Jeżeli coś mam źle w moim akwarium, proszę napisać co mam zmienić. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam akwarium od 3 dni. Posiadam w nim kamyczki, 3 sztuczne roślinki, jedną żywą, filtr, napowietrzacz - 40 litrowe akwarium. Kupilem do niego 1 Molinezja, 1 Kardynalek, 1 Meczyk, 1 Gurami i 7 Neonków. Czy dobrze dobrałem te rybki? Jeżeli coś mam źle w moim akwarium, proszę napisać co mam zmienić. Z góry dziękuje.

 

Czy dobrze rozumiem masz akwarium 3 dni i już wpuściłeś ryby ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przykro mi to stwierdzić, źle zrobiłeś. Trzeba było najpierw poczytać o przygotowaniu akwarium zanim wpuścisz mieszkańców. Zbiornik 3-4 tygodnie powinien sobie dojrzewać, poszukaj o cyklu azotowym. Obserwuj ryby teraz bo mogą nie przetrwać najbliższych tygodni. Nie potrzebnie wkładasz sztuczne roślinki lepiej jak wszystko będzie naturalne. Czytaj forum znajdziesz tu dużo informacji o pielęgnacji akwarium.

Z tym powinieneś zapoznać się na początku :

viewtopic.php?f=43&t=6354

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Się czyta a potem zakłada akwa (czemu niektórzy robią na odwrót)...

fakt ta obsada nie bardzo nadaje się do takiego akwa...

a grzałkę to TY posiadasz??

 

do neonów nadają się gupiki...

 

no i nie zapomnij o ekipie sprzątającej... kiryski tudzież krewetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda ma stać przynajmniej 3 tygodnie ze żwirkiem / piaskiem który bedzie na dnie (jeśli ze sklepu akwarystycznego to wystarczy przed wsypaniem przepłukać jeśli z niewiadomego pochodzenia należy wygotować)

i z włączonym filtrem...

roślinkę możesz dać odrazu po zalaniu (jej to nie przeszkadza)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...