Skocz do zawartości

[200] MALAWI W ŚCIANIE - aktulaizacja na stronie 2


mariozapasnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

200L - 148x54x26cm - w ścianie - obsługiwanie z pokoju obok

 

Gurami (1), Skalary (3), Kiryski (5), Prętniki czerwone (2), Szczupieńczyk (1), Glonojad (1) - generalnie do wymiany całość obsady

Oświetlenie: 2x36W

Filtr zew.: JBL e900 + deszczownia 1m.

Filtr wew.: AQUAEL Unifilter 500UV

Grzałka: AQUAEL 200W z termostatem

CO2 - Filtus - z "puszki"

 

1 fotka - sprzed "remanentu"

2 i 3 fotka aktualne

 

 

PLANUJE niebawem - wszystko WYWALIĆ

tzn z wyjątkiem Rybek :roll:

Znaczy się Glonojad dostaje eksmisje bo jest za wielki (samica ponad 20cm)

 

 

Dno planuje czarne i tło też czarne

 

Jakie roślinki i gdzie proponujecie wsadzić do takiego nietypowego baniaka który ma 148cm długości i zaledwie 26cm szerokości ??? najlepiej takie których nie musiał bym ciągle przycinać i sadzić ponownie.

 

Ze względu na glony nitkowate pozbywam sie wszystkich roślin i całego żwirku.

 

Nie stosowałem nigdy żadnego podkładu (nawozu) pod żwir - tym razem jednak się chyba zdecyduje - co polecacie ?

post-2875-13685156425329_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe masz wypasionego aligatora... wyjmij go jak najszybciej :D Dopóki nie będziesz miał roślinek to miej tą fototapetę. Jeżeli posadzisz rośliny to wymień na jednolite - wszystko nabierze wyrazu. Co do obsady to faktycznie zbrojniczka nie ma jak zawracać i chyba na wstecznym pływa (żart). Skalary trzyma się w dobranych parach. Jak po tarle dobiorą się w pary to tego jednego oddaj. Szczupieńczyk wytępi wszystko co małe i wolne... prętniki, ramirezy, może też podskubać kirysy. Prętniki mam nadzieję, że trzymasz harem (1samiec + 2 samice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tu masz przykład (moje akwa - miało 25cm szerokości)

http://images37.fotosik.pl/72/2750e1be34cdacfd.jpg

dzięki, nie widać u ciebie że to tylko 25cm.

 

nużańce, limnophile, bakopę, moczarkę, a jesli masz odpowiednio dużo światła to jeszcze wiele innych.

nad światłem właśnie pracuje na teraz jest 2x36

dodałem tak na szybko 36W energooszczędną - ale docelowo chcę domontować 1 świetlówkę i może ruchome opuszczane nisko oświetlenie które podnosił bym tylko na czas karmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. dodaj fote jak to wygląda z drugiej strony :>

mówisz i masz :)

 

Podpowiedzcie mi ile mam kupić AquaSubstrate ? aby pokryć nim całe dno 148x25cm ?

 

czy też mieszać ?

czy też coś innego kupić tańszego ?

i czy wielka różnica pomiędzy AquaSubstrate a AquaSubstrate II ?

 

NIe mniej jednak coraz częściej chodzi mi po głowie powrót do mojego dawnego "zarybienia" a mianowicie do pyszczaków - tylko jest jedno ale kiedyś to było 120x60x60 a teraz to ta szerokość 25cm

jak tu zrobić wystrój akwarium i jednocześnie zapewnić kryjówki ehh mam dylemat

czy pokusić się o Holendra czy pójść w Malawi - i to i to mi się podoba

i chyba przy pyszczakach mniej pracy a to może mieć znaczenie przy częstych moich kilkudniowych wyjazdach.

 

CO radzicie przy takim nietypowym akwa ?

post-2875-136851565106_thumb.jpg

post-2875-13685156510901_thumb.jpg

post-2875-1368515651119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tej szerokości odradzam pyszczaki

 

fajnie by wyglądał holender np z neonami albo zwinnikami albo miedzikami albo sumikami szklistymi

 

tzn najlepiej małe rybki ławicowe bo dla dużych szerokość może mieć "duże" znaczenie :)

 

ale sam pomysł jest świetny :)

no i przy holendrze wcale nie potrzeba tła gdy już rośliny je stworzą można podziwiać z dwóch stron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł bardzo fajny ;) ciekawi mnie czy "dziura" w ścianie była kuta ,czy była już wcześniej ;)

Jak dom budowałem to to był gł. punkt projektu pokoju (takie moje małe marzenie) poza oczywiście elektroniką - telewizorem w ścianie i głośnikami w ścianie. to wszystko już jest, teraz został tylko kominek do zrobienia.

 

Dziś jak bym robił coś takiego ponownie (akwa w ścianie) to walnął bym akwa. minimum 2,5m długości no i zostawiłbym 2x większą przestrzeń nad akwarium i wnękę obok niego np. na zewnętrzny filtr i szpargały (taka szafka wnękowa)

 

osobiście zrobiłbym je min. pół metra wyżej... tak żeby jak ktoś chce zobaczyć je z bliska nie musiał się schylać ;)

jest na wprost wzroku zrobione dla siedzących osób w salonie lub dla mnie gdy siedzę w fotelu obok nich - nie mniej jednak twoja uwaga celna ciutke nie zaszkodziło by - ale tak to tafli wody nie widać przynajmniej

AKTUALIZACJA str 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście zrobiłbym je min. pół metra wyżej... tak żeby jak ktoś chce zobaczyć je z bliska nie musiał się schylać ;)

 

a ty na jakiej wysokości masz akwa ??

ja mam na 75 cm szafce, zbiornik ma 50, pokrywa 15 co daje 140 cm do krawędzi. mam 182 wzrostu i ledwo sięgam żeby tam łapę wkładać i mieszać a ze stołeczkiem tobym się bał podchodzić. Podczas zakładania o tym się nie myśli ale zrobienie czegokolwiek przy wysoko umiejscowionym akwa jest ciężkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie mi się podoba bardzo ładne moim marzeniem jest miec takie coś w ścianie jak juz wygram z lotka i będę miał dość finansów żeby wybudować soie dom to tez będę miał coś takiego w ścianie, tylko duuuuuużo większe, heheh i oczywiście będę szukal fachowców żeby to poskładać i zaprojektować samo akwa ;)

bardzo ładne POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będzie Malawi + skała na tylnej szybie i na obu bocznych

mimo skał planuję w obu rogach posadzić roślinki

w lewym planuje "duża trawkę" nie wiem co w prawym rogu wsadzić co by rosło spore nie trzeba było przycinać i sadzić ponownie i co by pyszczaki za szybko nie zniszczyły

 

Planuje jeszcze "Filtr hydroponiczny" od strony salonu nad akwa - co wy na to ?

Jaką pompkę polecacie która mało W pobiera jest relatywnie tania no i popchnie wodę na 30-40cm do góry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej nieobecności oto jak teraz wygląda moje AKWA.

 

200Litrów - 148x54x26cm - w ścianie - obsługiwanie z pokoju obok

 

Oświetlenie: 2x54W:

z przodu: 54W (115cm) NARVA T5 BLUE2

z tyłu: 54W (115cm) NARVA T5 BIOVITAL 955 5800K

+ odbłyśniki z polerowanego aluminium

 

Filtracja:

Filtr zew.: JBL e900, kosze: ceramika, zeolit mineralny, biowkład z glinki, biogąbki

Filtr zew.: AQUAEL MiniKani 120 + deszczownia 1m, kosze: ceramika, grys amonowy, biogąbka, włóknina

 

Ogrzewanie:

grzałka: AQUAEL 200W z termostatem

 

Wystrój:

10kg piasku kwarcowego, granulacja: 0,5-1,2 mm

32kg wapienia filipińskiego

Tło strukturalne 3D z tyłu i po bokach w postaci piaskowca,

 

Rybki:

7 gatunków Pyszczaków w sumie ponad 30szt. o max. wielkości 5cm (świadome przerybienie)

 

Labidochromis caeruleus - yellow

Melanochromis cyaneorhabdos - maingano

Maylandia estherae - red-red

Demasoni

Elongatus mphanga

Melanochromis auratus

Saulosi coral

post-2875-13685156917201_thumb.jpg

post-2875-13685156917712_thumb.jpg

post-2875-13685156918393_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje.

Teraz tylko patrzeć jak ryby zaczną wzajemnie się wykańczać.

Od początku było widać ze akwarium ma być tylko dekoracją, ale za miesiąc dwa zobaczysz, że będzie areną śmierci.

Bo ja osobiście bałbym się trzymać w tym akwa 3gatunków pyszczaków i to tych najspokojniejszych ale widzę, że poszedłeś na całość.

Pozdrawiam

 

edit:

 

Przepraszam, trochę mnie poniosło skoro wiesz jakie posiadasz gatunki ryb to zapraszam do lektury a wtedy sam zrozumiesz gdzie popełniłeś błąd, bo jeśli podam Ci wszystkie odpowiedzi na tacy to nie będzie to wystarczające do wyciągnięcia wniosków, swoją drogą polecam zagłębić się w stronę której adres ci podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło masz :shock: Coś ty narobił z tymi pyszczakami ?! :shock: Shem już mówił więc ja palców nie będę strzępić :roll: misz masz i samowola ... zaraz będzie po wszystkim . Akwa samo w sobie nie podoba mi się ... skałki poukładana jak klocki lego, do tego bardzo nienaturalnie wyglądają. Ja bym takie marmurki dał jak np. Shem ma ;) Oczywiście nie takie same, ale jednak wyglądało by to naturalniej. Tło bajerek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...