Skocz do zawartości

[200 l] Roślinniak


shaniqa10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz się trzymać jednej danej odmiany ? Czy np jedna biała , jedna niebieska itd ?

W akwarium ma być żywo i kolorowo ;) chce mieć (napiszę kolorami nie gatunkami) 1 białą , 2 niebieskie (jedną całą niebieską , jedną w paski) , 1 pomarańczową całą i jedną czerwoną z białą głową (tzw. red melon)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie uważam że to za mało.... zwiras ma 8 paletek w 220 L , bart ma 6 paletek w 200 L

Hehe chciałem powiedzieć dokładnie to samo, ale shaniqa10 mnie uprzedziła ;)

Reszta obsady oprócz skalarów zostaje, czy oddasz jeszcze coś jak pojawią się dyskowce ;) ?

Akwarium na obecną chwile wręcz konkursowe, do tego z każdą aktualką coraz lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 6 wielkich skalarów i gibbicepsa 25 cm w 112 l. To że oni tak mają to nie oznacza że tak być powinno, ale zrobisz jak zechcesz. :)

To nie tylko oni tak mają....Na jedną paletkę przysługuje ok.50 litrów czyli te 5 szt. mogłabym mieć ;)

Atreyu - skalary , ramirezki i kakadu oddaje też ;) Zostaną kiryski , kosiarki i neonki czerwone ;)

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shan: wybacz ale obecnie Twoje zachowanie jest na poziomie początkującego akwarysty, ale co gorsza masz wiedzę doświadczonego. A teraz chcesz w walić te rybki do za małego akwa bo na większe nie masz kasy. Ale jak początkujący (wcześniej nie podchodzący do tematu poważenie) forumowicz w pierwszych postrach pisze o złej obsadzie to na nim psy wieszasz. A teraz Ty robisz taki numer.

 

Nie , nie uważam że to za mało.... zwiras ma 8 paletek w 220 L , bart ma 6 paletek w 200 L ...To dlaczego ja nie mogę mieć 5 w 200 L ?? To według mnie rozsądna ilość.

Wybacz, ale co z tego że jeden czy drugi tak ma. Ja widziałem w akwarium 450l gość trzymał 3 dobrane pary. Ślicznie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachowuje się jak początkująca ..Tylko nie mogę pojąć tego że wszyscy polecali na paletki min.200 L akwa a nagle jest że 200 L to za mało..Rozumiem gdybym ja tylko chciała mieć w 200 L paletki ale ma te ryby wiele znawców (doświadczonych akwarystów) ..Nigdy nie było problemu żeby ktoś np. w temacie barta napisał że to za mało na te ryby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z shaniqą.

W temacie zwirasa [220l, 8paletek+46innych ryb] na 3 stronach nikt nie uznał definitywnie że paletki się nie nadają do tego akwarium, natomiast wszyscy się nimi zachwycali :roll:

Nie mi oceniać czy dyskowce nadają się do 200l czy nie, ale fakt faktem że niektórzy bez jakiś większych problemów hodują te ryby w podobnych baniakach ;)

 

PS: Trochę tego nie rozumiem, raz się nadają a raz nie ;):roll:

220l

ok wiec tak wszyscy pisza jakie piekne akwarium... maja rację jest piekne ...ale przerybione!!!!! na jedna paletke przypada conajmniej 50l wiec nie dziw się ze nie zachowuja sie jak ryby stadne.. ryby stadne pływaja stadem a tu jest znakomity zbiornik dla stada rozbory klinowej którą posiadasz

Przerybione na pewno nie jest. Wielki ekspercie, o ile pamiętam ty miałeś 3 gatunki wielkich pielęgnic i do tego parka skalara w 200L, ale oczywiście tez zbiornik jest przerybiony, gratuluje pomysłowości.
200l

Shaniqa, a nie wydaje Ci się że te 200L to trochę mało na tyle paletek. Wiesz rosną dość duże, a to że masz parametry jakie masz, to nie oznacza że wszystko tylko dlatego będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu chociaż jedna osoba się ze mną zgadza ;)

PS: Trochę tego nie rozumiem:roll:

Ja również nie...

na 3 stronach nikt nie uznał że paletki się nie nadają do tego akwarium, natomiast wszyscy się nimi zachwycali

 

widze że nie tylko ja to zauważyłam ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak się ma około 500 zł na większe akwarium to lepiej...Póki co nie mam tyle pieniędzy . Kupna paletek nie odłoże.

Załamka! i o dziwo te słowa wyszły z pod palców moderatora

Moim zdaniem akwarium 200l jest dużo za małe dla dysków

A co moderator nie człowiek ? :roll:

Nie rozumiem tak jak Atreyu dlaczego macie 'pretensje' do mnie że chce mieć paletki w 200 L akwa a do innych nie :roll:

Łukasz1992 - Z tego co ja pamiętam to bart napisał że " to akwarium jest za małe na tyle paletek" A miał wtedy 8 szt. Więc jak nie jesteś pewny to albo sprawdz albo nie pisz. A odchudził akwa bo nie ma czasu zajmować się roślinkami (rybą wyszło to na dobrze owszem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak się ma około 500 zł na większe akwarium to lepiej...Póki co nie mam tyle pieniędzy . Kupna paletek nie odłoże.

Załamka! i o dziwo te słowa wyszły z pod palców moderatora

Moim zdaniem akwarium 200l jest dużo za małe dla dysków

A co moderator nie człowiek ? :roll:

Nie rozumiem tak jak Atreyu dlaczego macie 'pretensje' do mnie że chce mieć paletki w 200 L akwa a do innych nie :roll:

 

Do innych też! Ale inni to inni, moderator powinien dawać przykład

Ja też bardzo bym chciał palety ale nie stać mnie na wielki baniak :cry: mam taki jaki mam i dopasowuje ryby do niego

Ile tych paletek chcesz tam wpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, przesadzacie. Widzę że ostatnio na forum jest moda, że każda ryba jest za duża do danego baniaka. Raz że skalary od 300L, raz że co innego, raz co innego, a teraz to z paletkami. Popatrzcie w głąb forum, ludzie polecają paletki dopiero od 200L zbiornika, a teraz co? Człowiek sobie chce kupić paletki to nagle baniak za mały?! Przesadzacie i TYLE! Według mnie 200L baniak to optimum dla np 4 paletek + drobnicy, dla większej ilości ryb odpowiednio większe akwarium. Szan, kupuj sobie spokojnie paletki, np 2 parki, do tego neonki wymień na czerwone oraz możesz zostawić jakieś pielęgniczki :)

Gdyby nie to, że pasjonuję się pielęgnicami, to bym właśnie w swojej 200litrówce trzymał paletki. :mrgreen: :mrgreen: A tak w ogóle, przykładowo Shan kupi już np 300L, to co powiecie? Że paletki są od 350L? :roll::roll: Za jakiś czas będziecie mówić, że gupiki są od 100L :lol::lol:

Nie żebym miał coś do Was :) bo wszystkich darze szacunkiem oraz bardzo Was lubię :) ale naprawdę, pisane było nie raz na forum, że optymalne minimum dla paletek to 200L a teraz piszecie takie rzeczy . :/ Ehhhh , masakra.

A teraz podsumowując, jako że to forum i każdy może powiedzieć co myśli, to powiem wprost !

Moim zdaniem baniak 100x40x50 - 200L jest odpowiednim i wymiarowo, jak i litrażowo zbiornikiem dla paletek :)

 

;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, przesadzacie. Widzę że ostatnio na forum jest moda, że każda ryba jest za duża do danego baniaka. Raz że skalary od 300L, raz że co innego, raz co innego, a teraz to z paletkami. Popatrzcie w głąb forum, ludzie polecają paletki dopiero od 200L zbiornika, a teraz co? Człowiek sobie chce kupić paletki to nagle baniak za mały?! Przesadzacie i TYLE! Według mnie 200L baniak to optimum dla np 4 paletek + drobnicy, dla większej ilości ryb odpowiednio większe akwarium. Szan, kupuj sobie spokojnie paletki, np 2 parki, do tego neonki wymień na czerwone oraz możesz zostawić jakieś pielęgniczki :)

Gdyby nie to, że pasjonuję się pielęgnicami, to bym właśnie w swojej 200litrówce trzymał paletki. :mrgreen: :mrgreen: A tak w ogóle, przykładowo Shan kupi już np 300L, to co powiecie? Że paletki są od 350L? :roll::roll: Za jakiś czas będziecie mówić, że gupiki są od 100L :lol::lol:

Nie żebym miał coś do Was :) bo wszystkich darze szacunkiem oraz bardzo Was lubię :) ale naprawdę, pisane było nie raz na forum, że optymalne minimum dla paletek to 200L a teraz piszecie takie rzeczy . :/ Ehhhh , masakra.

A teraz podsumowując, jako że to forum i każdy może powiedzieć co myśli, to powiem wprost !

Moim zdaniem baniak 100x40x50 - 200L jest odpowiednim i wymiarowo, jak i litrażowo zbiornikiem dla paletek :)

 

;););)

 

Nie , nie uważam że to za mało.... zwiras ma 8 paletek w 220 L , bart ma 6 paletek w 200 L ...To dlaczego ja nie mogę mieć 5 w 200 L ?? To według mnie rozsądna ilość.

Mi nie chodzi o trzymanie paletek w 200l a o ilość tych ryb. W ich przypadku jedna rybka mniej czy więcej ma bardzo duże znaczenie. I zachowanie "bo zwiras i bart" tak mają to czemu ja nie mogę, to jest zachowanie początkującego akwarysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 3 stronach nikt nie uznał definitywnie że paletki się nie nadają do tego akwarium, natomiast wszyscy się nimi zachwycali

No bo większość lamusów pisze tylko po to by napisać a nie wie co robi bo sami nie mają akwarium albo mają 25l z ławicą neonków...

 

Co do idei 5 palet w 200l to moim zdaniem:

- na tyle znasz się na akwarystyce że będą żyły

- aranż masz ładny więc ok

- ale jak ci 5 dysków urośnie to będzie widać tylko je...

 

to że jedzą, srają i pływają nie znaczy, że dobrze to wygląda...

 

obawiam się że skończy się to tak że będziesz miała, śliczne paletki, ładną aranżacje i ścisk jak w ruskim tramwaju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tych paletek chcesz tam wpuścić?

5 szt.

Aj, przesadzacie. Widzę że ostatnio na forum jest moda, że każda ryba jest za duża do danego baniaka. Raz że skalary od 300L, raz że co innego, raz co innego, a teraz to z paletkami. Popatrzcie w głąb forum, ludzie polecają paletki dopiero od 200L zbiornika, a teraz co? Człowiek sobie chce kupić paletki to nagle baniak za mały?! Przesadzacie i TYLE! Według mnie 200L baniak to optimum dla np 4 paletek + drobnicy, dla większej ilości ryb odpowiednio większe akwarium. Szan, kupuj sobie spokojnie paletki, np 2 parki, do tego neonki wymień na czerwone oraz możesz zostawić jakieś pielęgniczki :)

Gdyby nie to, że pasjonuję się pielęgnicami, to bym właśnie w swojej 200litrówce trzymał paletki. :mrgreen: :mrgreen: A tak w ogóle, przykładowo Shan kupi już np 300L, to co powiecie? Że paletki są od 350L? :roll: :roll: Za jakiś czas będziecie mówić, że gupiki są od 100L :lol: :lol:

Nie żebym miał coś do Was :) bo wszystkich darze szacunkiem oraz bardzo Was lubię :) ale naprawdę, pisane było nie raz na forum, że optymalne minimum dla paletek to 200L a teraz piszecie takie rzeczy . :/ Ehhhh , masakra.

A teraz podsumowując, jako że to forum i każdy może powiedzieć co myśli, to powiem wprost !

Moim zdaniem baniak 100x40x50 - 200L jest odpowiednim i wymiarowo, jak i litrażowo zbiornikiem dla paletek :)

 

;) ;) ;)

No właśnie ...Było zawsze że od 200 L mogą być a teraz że nie (tak wiem powtarzam się)

Chce mieć tylko neonki , kiryski i kosiarki no i paletki .

na 3 stronach nikt nie uznał definitywnie że paletki się nie nadają do tego akwarium, natomiast wszyscy się nimi zachwycali

No bo większość lamusów pisze tylko po to by napisać a nie wie co robi bo sami nie mają akwarium albo mają 25l z ławicą neonków...

 

Co do idei 5 palet w 200l to moim zdaniem:

- na tyle znasz się na akwarystyce że będą żyły

- aranż masz ładny więc ok

- ale jak ci 5 dysków urośnie to będzie widać tylko je...

 

to że jedzą, srają i pływają nie znaczy, że dobrze to wygląda...

 

obawiam się że skończy się to tak że będziesz miała, śliczne paletki, ładną aranżacje i ścisk jak w ruskim tramwaju...

Jeśli urosną to zmienie baniak ;) Nie chce żeby miały scisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj wszedłem na forum paletkowe, to się przestraszyłem. Tam paletki były w 160-180l, więc o czym my tu gadamy. I na dodatek nikt się nie czepiał. Więc Shan, kupuj paletki i się nimi ciesz, tym bardziej, że chcesz mieć kiedyś większe akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...