Jump to content

rbki akwariowe a ryby z jezior,rzek..


skalar1990
 Share

Recommended Posts

Siema, nurtuje mnie pewna kwestia, znajomy zlapal nad rzeka ok 3 cm kiełbie, cierniki, mlode klenie i liny no i taki narybek dodal do swojego 200l akwa, co o tym sadzicie? czy hodowla rybek typowo egzotycznych z takimi naszymi jest dobra? informuje ze przed wlozeniem ich do akwa zrobil im kwarantanne ok 3 dni w wodzie z preparatem MFC. pozdro

Link to comment
Share on other sites

chyba raczej Twój znajomy lekko nadciągnął zasadę norm dla tych ryb.Słodkowodne zwykłe rybki potrzebują przykładowo w zimie temp około +- 4 stopnie żeby funkcjonować w lekkim letargu przed wiosennymi żerowaniami nie wiem jak to zrobi łącząc egzotyki gdzie temp średnia to 25 stopni +- .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Musisz wybrać: albo gatunki nasze, albo egzotyczne. Problem polega na tym, że np. skalary potrzebują wody ogrzewanej(ok. 25 stopni), natomiast cierniki i inne zimniejszej.

Jeszcze może się pojawić problem: czy te rodzime będą jadły pokarm sztuczny, czy tylko żywy.

Jakbym musiał je połączyć z gatunkami egzotycznymi to takimi jak kardynałek chiński, danio pręgowany, które w domowych warunkach bez ogrzewania mają się dobrze, ale odradzam łączenie krajowych z egzotycznymi. Istnieje też poważne ryzyko zawleczenia różnorodnych pierwotniaków, posożytów.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...