Skocz do zawartości

jaka obsada do akwarium 60 litrów


m.biesek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam biotopu ale stworzylem neonkom niezle warunki. Dodam iz mam takze akwarium 64 litry i juz w nim mozna neonkom przygotowac niezle srodowisko. Musisz pamietac o tym ze neonki uwielbiaja roslinnosc gdzie beda harcowac, w razie potrzeby kryc sie przed twoimi zabiegami. Do tego jakis korzen o nieregularnych ksztaltach z duza iloscia jakis odgalezien.

A wiec biotop to te rosliny ktore podalismy wczesniej plus jakis korzen.

A znow dobre warunki mozesz stworzyc uzywajac inne rosliny niz te podane plus jakis korzen, fajne oswietlenie itd.

Powiem szczerze ze mam ochote na biotop ale tu chodzi przede wszystkim o litraz akwa. Efekt uzyskuje sie na wiekszych, od 112L w gore. Na tych 64 litrach sie edukuje jak juz bede pewien swego wtedy min 200l i juz polece na Paletki plus Neonki :PPP

i jak sprawuje ci sie to akwarium w tej wersji?

 

przyznam ze kiedys mialem neonki i padly jak jedna w przeciagu 10 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z forumowiczem, ktory pisal o gupikach, jezeli to Twoje pierwsze akwarium, zacznij od gupikow, potem moze jakies mieczyki, molinezje, danio, moze troche neonek.... Masz male akwarium, czesto sie zdarza, ze mozesz nie zauwazyc zadnej infekcji czy choroby, proponuje, zebys zaczal od czegos latwego, pozniej sam juz bedziesz wiedzial, co chcesz... uwazam, ze pytanie si ekogos, co poleciacie mija sie z celem... ale to tylko moja opinia

pozdrawiam

 

P.S. Mi sie podobaja brzanki sumatrzanskie, wiec pewnie bym je polecil, ale z nimi nie mozesz trzymac ryb z dlugimi ogonami...

jezeli uda CI odchowac mlode, bede mowil do CIebie mistrzu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam neonki od czerwca przez ten czas były chore na ospe, przezyly rozszczelnienie akwarium, najazd krasnorostow oraz dosc wysoka temperature;) Jesli chodzi o cala zabawe z dojrzewaniem akwarium musze przyznac ze nigdy sie w to nie bawilem. U znajomych danio padaly, nieraz zdazyl sie skalar, neonki zyja do dzis. Moze to kwestia szczescia.

Ja polecam neony i tyle. Male fikusne nie robia balaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...