Skocz do zawartości

Proste ale czy skuteczne?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z gwarancja na pokrywe pożegnałam sie z chwila wymiany starterow, ktore sie spalily. Kolejnym krokiem ku utracie gwarancji bylo "poszerzenie" otworow w pokrywie w celu umieszczenia wlotu i wylotu filtra :P Tak wiec nie mam sie czym martwic :P

Wedlug mnie przedmioty wymienionych przeze mnie aukcji sa wbrew pozorom bardzo proste i nieskomplikowane. Kto powiedzial, ze starter musi byc wewnatrz pokrywy? Wazne ze oprawki sa hermetyczne :) Starter umiesciloby sie na zewnatrz a dodatkowa swietlowke np 24w moznaby zawiesic wewnatrz i odprowadzic kable do startera. Ot cala filozofia - tyle ze to troche drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NirwAniu, ja również męczyłam się z dodaniem dodatkowej świetlówki. Ten starter jest najlepszym rozwiązaniem. Ja niestety musiałam z niego zrezygnować, gdyż na elektryce się nie znam, dlatego zainwestowałam w takie cudo : http://www.radar.pl/Produkt/2959586/Ogrod/Akwarystyka/Przenosny-Zasilacz-Swietlowki-T5-30cm.html.

Jeżeli będziesz montowała starter, to możesz równie dobrze wyjąć ten standardowy, i zamiast niego dać jeden, większy.

W internecie pełno jest instrukcji do montowania dodatkowej świetlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Każdy musi rozważyć na czym najbardziej mu zależy a raczej na jak mocnym oświetleniu, i jakie ma możliwości manualne pod pokrywą jak i te w portfelu. U mnie najlepszym rozwiązaniem okazała się mała 8W świetlówka z powodu małej ilości miejsca pod pokrywą jak i jej gwarancją. A jeśli chodzi o ten przenośny zasilacz to bardzo ciekawe urządzenie, tylko cena troszkę wysoka i nie wiem czy nie wolał bym po prostu statecznika kupić z resztą zestawu za te pieniążki, ale to już sprawa indywidualna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o ten przenośny zasilacz to bardzo ciekawe urządzenie, tylko cena troszkę wysoka i nie wiem czy nie wolał bym po prostu statecznika kupić z resztą zestawu za te pieniążki, ale to już sprawa indywidualna ;)

czasami na allegro można znaleźć tańszą ofertę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moim zdaniem lepiej zainwestować w taki zestaw 1x24w, zawsze to jednak 24W a nie 16W jak w przypadku dwóch lamp warsztatowych, a dołożyć jeszcze zawsze możesz ;) chociaż myśle że te 24W spokojnie by Ci starczyło (teraz masz 40w o ile dobrze pamiętam więc po dołożenia będziesz miała 64w), pamiętajmy że liczy sie jeszcze jakość a nie ilość :D

 

jakby co to tutaj mają większą oferte niż na allegrohttp://zoolight.pl/sklep/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dokladalam oswietlenia. Narazie portwel na to nie pozwala - szykuja sie swieta i duzo wydatkow. Mysle, ze jesli sie zdecyduje to na caly zestaw oswietleniowy 20wat. Starter umieszcze poza akwarium a sama swietlowke doprowadze do pokrywy i przymontuje. Ale to dopiero w przyszlym roku. Na szczescie roslinki daja narazie rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził dodać jakąś specjalistyczną przeznaczoną do roślin skoro te które masz są seryjne(o ile się nie mylę :P).Z pewnością chodzi Ci o lepszy wzrost roślin a myślę że skoro już jakąś dokładasz to niech to będzie coś wydajniejszego i skoncentrowanego na rośliny, bo rybkom to ''rybka'' jaką świetlówkę dołożysz, a roślinom nie do końca :) Możesz zamówić więc zestaw bez świetlówki, świetlówkę zamówisz oddzielnie. Tylko pamiętaj że przez świętami to jest problem z przesyłkami na Poczcie Polskiej i przesyłka może dojść Ci najprawdopodobniej dopiero po świętach.Czekam więc na info na co się zdecydowałaś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...