Skocz do zawartości

Problem z co2 oraz żółty piasek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem Michał i dopiero zaczyn przygodę z akwarystyka i już napotkałem problem. Mam akwarium Juwel rio 125l Filter bioflow M plus Carbax oraz Cirax podłoże jbl manado plus piasek Dehner aquariumkies biały 0.4-1mm. Napowietrzacz AirSilent Max na początek gdyż czekam za Juwel oxy plus. Rośliny cryptocoryne wendtii, hygrophila difformis, myriophyllum brasilienis, microsorum pteropus, monte Carlo, bacopa Carolina. Użyłem tetra safestart, aqua safe, ph/kh minus, filter active oraz bactozyn. Akwarium wystartowało w czwartek po testach paskowych zdj. wyników poziom co2 jest za wysoki i nie wiem jak sobie z tym poradzić piasek który wsypałem zrobil się miejscami koloru żółtego jak na zdj. woda jest mętna jak na zdj. a użyłem tetra crystalwater. kamienie island lava. Proszę o pomoc w tych kwestiach. pozdrawiam

IMG_0511.jpeg

IMG_0512.jpeg

IMG_0513.jpeg

IMG_0514.jpeg

IMG_0515.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 08:55, raszej1987 napisał:

Akwarium wystartowało w czwartek po testach paskowych zdj. wyników poziom co2 jest za wysoki i nie wiem jak sobie z tym poradzić piasek który wsypałem zrobil się miejscami koloru żółtego jak na zdj. woda jest mętna jak na zdj. a użyłem tetra crystalwater.

 Po pierwsze nie robić już nic. Czekać.

 

Zmętnienie wody w nowych akwariach to normalna sprawa. Nie podawaj żadnych preparatów klarujących wodę.

 

Testy paskowe testują przede wszystkim pojemność twojego portfela. Poziom CO2 20 mg/l to całkiem fajny poziom w akwarium roślinnym, zwłaszcza, że nie podajesz CO2 z butli i napowietrzasz wodę  (AirSilent Max).

 

Skąd więc ten test paskowy (w zasadzie aplikacja w telefonie) wytestował taki poziom CO2?

Wyliczył ją na podstawie Twardości węglanowej i PH z testu paskowego.

 

Twardość ogólna - 7

Twardość węglanowa - 6

 

Dziwne wyniki. Możliwe ale mało prawdopodobne. Sądzę, że nawet nie mijają się z prawdą. Na twardość ogólną - w skrócie - składa się twardość węglanowa i nie węglanowa. Suma tych dwóch daje twardość ogólną. 

 

Żółte plamy na piasku to prawdopodobnie okrzemki. Też normalna sprawa.

 

Nie przejmuj się tymi wynikami testów, plamami na piasku. Daj zbiornikowi w spokoju dojrzewać minimum dwa tygodnie - najlepiej jeszcze kolejne dwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...