Skocz do zawartości

Błagam! pomocy!


Patii82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze temat pojawiał się wiele razy,  i korzystałam wielokrotnie z rad ale mimo wszystko od wielu miesięcy nie mogę poradzić sobie z problemem z wodą. Mam tak wysoki poziom azotanów,  że umierają mi kolejne rybki i obumierają rośliny. Zmieniłam nawet akwarium, jakieś 3 tygodnie temu zmienilam żwirek, kupiłam purigen który kiedyś radził sobie z problemem a dziś już niestety nie. Wciąż mam najwyższy poziom NO3 . Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.  Mam akwarium około 60 litrowe, obsada ryb nie jest zbyt bogata, w sumie około 13 rybek i nie wiem co jeszcze mogę zrobić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam filtr widoczny na zdjęciu, chodzi 24h. Podmiany co tydzień, ostatnio nawet częściej. Wciąż podaję bakterie seachem i nic... :(. Mam 4 neonki, 3 kiryski, 3 żałobniczki, i jeszcze ze 3 małe rynlbki, nie pamiętam nazwy. Karmie raz dziennie,  dosłownie szczyptę karmy podaję. 
  •  
  • 0

20221026_212952.jpg

20221027_190015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.11.2022 o 15:03, Marek1982 napisał:

Ten filter jest zwyczajnie za malo wydajny 

Przydala by sie jakas ceramika 

I filter kubelkowy i po problemie z no3

 

Żaden filtr kubełkowy z ceramiką czy bez niej, nie zbije NO3 w stopniu zauważalnym dla akwarysty. Chodzi Ci pewnie o denitryfikację, a ona zachodzi w specjalnych warunkach, których w filtrze kubełkowym nie osiągniesz.  Jednym z warunków denitryfikacji jest określony przepływ wody, a konkretnie kilka-kilkanaście kropel na minutę.

 

Żadne media filtracyjne (za wyjątkiem żywicy pochłaniającej NO3), żadne preparaty nie zbiją poziomu NO3. Najprostszy i najskuteczniejszy sposób to podmiany wody.

 

Oczywiście denitryfikacja cały czas zachodzi w akwarium, jednak jest na tyle mała, że bez wpływu na poziom NO3 w zbiorniku.

 

Denitryfikację można jeszcze osiągnąć w sump'ie, gdzie w niektórych jego rejonach przepływ wody jest minimalny i w tych mediach bakterie denitryfikacyjne mogą robić swoją pracę.

 

Można też zbudować denitryfikator z węża ogrodowego. Są na forach opisy jak to zrobić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...