Jump to content

Kostka 30 litrów, bojownik i... kilka pytań


Recommended Posts

Dzień dobry :)

Od tygodnia gości u mnie rybka - bojownik, który został wpuszczony do kostki, dojrzewającej trzy tygodnie. Problem w tym, że jestem początkującą osobą w akwarystyce i przerosła mnie obsługa filtra, bo deszczownica działała 24/7 ale była podpięta rurką, co spowolniło przepływ wody i doprowadziło do tego, że woda zrobiła się mętna. Filtr jest już dobrze zamontowany, podłączyłam rurkę napowietrzającą i dzisiaj po podmianie wody jest lepiej, ale wciąż niezbyt idealnie.

1. jak długo woda będzie się klarować przy napowietrzaniu 24/7? 

2. widzę, że bojownikowi trochę przeszkadza to, że woda teraz krąży, bo nie jest puszczona z deszczownicy, ale naprawdę chcę się pozbyć tego paskudnego zmętnienia, które do wczoraj było zielonkawe, pełne jakichś miniaturowych drobinek, które sobie tam pływały (pierwotniaki?), a dzisiaj przypomina już bardziej mleko. Czy jest jakiś sposób na to, żeby nieco zmniejszyć siłę przepływu wody w najprostszym filtrze  HJ-111B, żeby biedak mógł swobodnie pływać i żeby go nie znosiło? A może wystarczy ustawić filtr inaczej, żeby uniknąć krążenia wody? Na ten moment jest on zamontowany na tylnej ściance w prawym rogu. Myślę też nad tym, czy nie podpiąć do wylotu drugiej rurki i nie wcisnąć jej pod podłoże, ale czy wtedy utrzyma się efekt napowietrzania?

3. w filtrze jest gąbka. Zastanawiam się, czy mogę tam wsypać np. ceramiki? Czy nie zabije to filtra? A jeśli można to czy wsypywać ją luźno, czy w jakimś woreczku? A może pociąć gąbkę i dać na dół gąbkę, potem ceramikę, a potem znowu gąbkę? 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...