Skocz do zawartości

Za duży Glonojad


Domino123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam pewien problem 3 lata temu mama kupiła mi do akwarium małego glonojada. Byłem wtedy jeszcze mocno niedoświadczony i nie przewidziałem, że on urośnie. Obecnie mierzy około 25 cm. Niestety moje akwarium nie może go pomieścić. Nie chce, żeby się męczył. Co mam z nim zrobić? Nie potrafię dokładnie określić jaki to glonojad, ale dam zdjęcie. 

IMG_20220831_225338.jpg

IMG_20220831_225422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Hypostomus plecostomus, albo Pterygoplichthys gibbiceps. Oba gatunki dorastają do 50 cm. Hodowla tych ryb w nieodpowiednich (za małych) zbiornikach spowoduje ich karłowacenie, zmiany w szkielecie, narządach wewnętrznych. Powinieneś oddać go komuś kto ma odpowiednio duuuży zbiornik, albo do sklepu zoologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skoro już kilka lat zajmujesz się rybkami to może pomyśl o zakupie większego akwarium? Mając więcej miejsca, będziesz mógł mieć więcej ciekawych rybek i ogółem mogłoby to wyglądać naprawdę ciekawie (wystarczy zobaczyć na zdjęciach z Internetu jak pięknie akwaria potrafią być urządzone). Poza tym co do glonojadów, to jeśli mógłbyś utrzymać odpowiednie warunki, to naprawdę świetnie wygląda (przynajmniej dla mnie) glonojad syjamski. A jego wielkość to od 12 do 15 centymetrów. Zresztą możesz sobie sprawdzić jego opis, choćby tutaj https://fajnyzwierzak.pl/porady/glonojad-syjamski-charakterystyka-hodowla-wymagania-porady/. Tak czy siak ten Twój glonojad jest naprawdę piękny, więc zastanów się czy nie dałbyś rady zrobić czegoś żeby utrzymać go w dobrym stanie u siebie, jeśli nie to oczywiście tak jak wspomniano wcześniej, lepiej jest go oddać komuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...