Jump to content

jak karmić żeby wszystkie były zadowolone

Share

Recommended Posts

Obsada poniżej 8-)

Karmię ryby 2 razy dziennie

1- tabletka Vege Tabin B - Tropical

szczypta (malutka) Vipan baby - Sera

i teraz pytanko: dokupić jakiś pokarm zmienić dawkowanie ??

Mam też chyba problem z neonami, a mianowicie jak sypię Vipan to tylko razbory są nim zainteresowane, neony czekają tylko na wrzucenie tabletki i jest walka o tabletkę. Dzisiaj nawet największa amano chciała uprowadzić tabletkę ale neony nie dały jej daleko unieść, trochę szkoda mi otosów i kirysków bo jedzą tylko to co zostanie :cry: Jak temu zaradzić ??

hmm... Na tyle rybek jedną tabletkę...? Nie dziwię się, że się o nią biją. Dla razbor i neonów kup jakieś płatkowane jedzonko (nie znam tego co podajesz szczyptę) i co najmniej dwa rodzaje, na zmianę, bo jednostajne żywienie nie jest wskazane. U mnie też głównie razbory przodują w pożeraniu pokarmu a neony czekają co im spadnie. Rozsypuję wiec pokarm w róznych częściach akwarium i tyle żeby sie wszystkie najadły. Trochę pokarmu rozprowadzam tuż pod powierzchnią wody, wtedy szybciej opada i neony mają pole do popisu. Przy moich żarłocznych razborach to nawet bojownik nie ma szans, he he. :D

Wiem, że te tabletki sa dość duże więc ilościowo wystarczy dla wszystkich rybek, ale trudno, żeby w jednym czasie, kiedy ją wrzucasz najadły się wszystkie, a żadnej nie chce się czekać więc się "biją" o nią. Tabletka jedna wystarczy ale dla tych co na dnie (kiryski, krewetki), dla reszty płatki, może o podobnym składzie jak tabletki, bo widocznie bardziej im smakują.

Troche bardziej urozmaiciłbym im to karmienie, dokup jakieś płatki, podawj czasami żywy pokarm, jak kolega wyżej pisał np. wodzień, jakieś pokarmy mrożone: oczlik, czasami ochotka nie za często :)

dokupiłem JBL płatki i granulki (ta srebrna seria), solowca mrożonego i coś takiego HIKARI Cichlid Gold i jak wrzucę do akwarium to te kuleczki nie chcą tonąć, a moje pielęgniczki za nic nie chcą podpływać do powierzchni czy ta karma tak ma czy mam jakąś zepsutą ?? z granulkami nie ma problemu od razu toną.

• 4 weeks later...
  • 8 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...