Jump to content

Neonki - pleśniawka?

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :mrgreen:

Akwarium: 250l

Filtr: EHEIM 2226 z wkładami takimi jak dają w standardzie

Wiek akwarium: koło 2 mieś, może trochę dłużej

Podmiana wody: co tydzień, czasami 2 tyg tak z 1/3 wody

Zastosowane lekarstwa: Sól, trzy łyżki

Kupiłem wczoraj 40 neonków. Dziś jedna z rybek ma coś na grzbiecie, myślę że to pleśniawka lecz nie jestem pewien dla tego też zrobiłem parę zdjęć:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeśli to pleśniawka to jak ją leczyć? Co zrobić z tą rybką która jest już chora?

nie powiedzialabym ze to plesniawka... stawiam na ospe (jesli widze dobrze to sa malutkie punkciki biale), podaj szybko ichtiosan i podnies temp. do 30°, powodzenia, a na przyszlosc poczytaj forum bo o tej chorobie jest w chol... i ciut ciut

he he nie usuwaj zadnego neonka z akwa, zrob jak napisalam... chyba ze maja b. duzo kropek i tylko neony to je odseparuj i zrob im kapiel w paru lyzkach soli dodanej do wody, woda musi byc odstana , trzymaj tam rybki tak ze 20 min. Jak inne rybki tez zlapaly to wlej ichtiosan do glownego baniaka i po 2 dniach powtorz dawke.

Hmmm... A ja z kolei widzę, jakby neon był w takim szarym nalocie... co by wskazywało na pleśniawkę. moja razbora teraz to ma od wczoraj ale tylko troszkę na grzbiecie i podałam MFC i dzisiaj już prawie zniknęło. A co z twoim neonem? Ichtiosam już wlany?

Share

• Create New...