Jump to content

Czy moga być razem?

sara24
 Share

Recommended Posts

Mam akw.60l a w nim:

1.Bojownika

2.dwa gupiki (parke)

3.dwa welonki

4.dwie molinezje(parke)

5.dwa glonojady

6.jedna (niepamietam nazwe)

Jakie rybki moge jeszcze dokupić??Prosze o pomoc bo sama niewiem mam pierwszy raz akw.

Welonki stanowczo odrzuć. Rosną do 30 cm i absolutnie nie nadają się do tak małego akwa. I zgadzam się z leszczcycem. Możesz dodać gupiki czy te drugie. Mam jednak wątpliwości co do tego czy bojownik nie obgryzie ogonów tym gupikom. Zazwyczaj nie powinno się ich trzymać razem.

• 6 months later...

STANOWCZO NIE:

1.Bojownika

2.dwa gupiki (parke)

3.dwa welonki

4.dwie molinezje(parke)

5.dwa glonojady

MOZE BYC:

1. 6 gupikow

2. 4 molinezje (1+3)

ALBO:

1. 1 Bojownik

2. 6 molinezji (2+4)

Do tego zamiasy glonojadow 4 kirysy i 3 otosy. Mozna dolozyc male stadko rybek ławicowych np neony lub razbory z 8 sztuk.

No właśnie wyjedz na Welonie chociarz w ostateczności możesz go zostawić. Ja mam akwa 50-55l i miałem w nim Welona to obgryzal Gupikom ogony i strasznie mi zanieczyszczał akwa bo potrafił ciągać za soba 30cm ze tak powiem "<ostrzeżenie: gó...>". Do tego Akwa mozesz dorzucić neonkow, zalobniczki lub mieczyki :)

Obsada = zupa rybna

Z bojownika zrezygnuj, dla welonek za małe akwa tym bardziej dwóch!

Dwa glonojady > jakie glonojady? zbrojniki? Jeśli tak to radzę zrezygnować - też za małe akwa.

Lepiej nic nie dokupuj... Jak już to coś sprzedaj :)

welony to ryby zimnowodne słodkowodne, a reszta to słodkowodne tropikalne. Kto ci to sprzedał? Polecam stadko razbor tudzież neonków, jak ktoś wspomniał wcześniej. Kiryski wydają się rozsądną decyzją :) Pomyśl też o stadku kardynałków albo zwinników czerwonoustych. Co powiesz na bystrzyka Axerlroda? To bardzo wdzięczna rybka, podobna do neonków przez jasny pas indygo wzdłuż linii nabocznej, ale wg mnie są ciekawsze kolorystycznie, bo nie są szare, tylko czerwonobrązowe. :)

Mam akw.60l a w nim:

1.Bojownika

2.dwa gupiki (parke)

3.dwa welonki

4.dwie molinezje(parke)

5.dwa glonojady

Jakie rybki moge jeszcze dokupić??Prosze o pomoc bo sama niewiem mam pierwszy raz akw.

Moze zostac:

- bojownik, gupiki

Koniecznie usun:

- welony!!!!!

- glonojady!!!!

- molinezje!!

(Welony musza miec duze akwarium i z woda o temp. 20stopni)

(glonojady i molinejze musza miec duze akwarium)

Share

• Create New...