Jump to content

[350L] ogólne

ahaed
 Share

Recommended Posts

• Administrator

Baniak:

350L - 160x42x50

Sprzęt:

-TetraTec ex 1200

-fzn3 + jakiś wewnętrzny ( filtry mechaniczne)

-wyłączniki czasowe

-grzałki brak

-szafka samoróba

Oświetlenie:

2x58W PHILIPS MASTER TL-D 865 6500K

2x54W SYLVANIA GROLUX 8500K

Obsada:

4x zbrojnik niebieski

8x kirysek pstry

2x kirysek albinos

4x kosiarka

1x pleko albo giceps (sam nie wiem co to jest ten duży glonek)

6x bocja wspaniała

Rośliny:

-Nurzaniec

-Zwartka (Kryptokoryna) retrospiralna

-Bakopa karolińska

-Żabienica drobnokwiatowa

-Żabienica wielokwiatowa

-Alternanthera Rosaefolia

Oczywiście obsada idzie do zmiany. Część ryb trafiła do mnie przypadkiem i nie miałem ich kiedy oddać. Akwa widzę raz na jakiś czas niestety, na co dzień opiekuje się nim moja żona i bardzo jej za to dziękuję . Po weekendzie nowe zdjęcia :D A przez weekend można po mnie krzyczeć :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

• Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Już widziałem akwa ale słyszałem, że coś tam miało być przycięte;P w sumie dobrze się stało, że tak zostało, bo mogło by się zrobić pusto zważając na fakt, że rośliny nie są jeszcze rozrośnięte ewentualnie potem można się pobawić w przycinanie.

brzanka rekinia sie lepiej czuje w wiekszych lawicach(ale wtedy potrzeba wiekszego baniaka...).

kirysy albinosy...plywaja z reszta?bo inne gatunki siebie nie widza jaka stadko :P

ile glonojadow...chyba upodobanie jest w tych rybach :)

Akwarium mi sie podoba.

• Administrator

Tło jest zrobione z płyty, papieru toaletowego i kleju :D Cały dzień suszyłem suszarką do włosów aż się zepsuła :D Potem pomalowałem plakatówkami :D

ps. mnie tu nie ma, posty się piszą przez telefon :D

Dobra , pora na kilka nowych fotek ;)

Doszło kilka roślinek, reszta się rozrosła.Parę rybek zostało dołożonych ale i kilka odpadło.Jutro kilka kolejnych trafia do nowego właściciela.A co do reszty to szukam chętnych , ale to już nie ten temat i dział ;) .

Najważniejsze zmiany to oświetlenie.Założone zostały świetlówki t5- 2x80w +2x54w oraz elektroniczne stateczniki.Czekam kiedy dotrą glony, podobno do nowych świetlówek są gratis :D .Dobra już nie marudzę ;)

Acha , i nie nabijać się z deszczownicy :!: Po 2.5 latach poszły mi wszystkie uszczelki z tetry i zalało mi całą szafkę.Ostatnio deszczownica była już do tego stopnia popękana,że nie szło już jej poskładać.Więc zamiast inwestować w oryginalną tetrę wolałem wyłożyć kasę na rurkę f-20mm za 6.50pln w castoramie.Czekam na kolejny numer od strony tetry i od razu poleci przez okno :!: model eheim'a już wybrany na jej miejsce ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jutro znowu małe grzebanie w zbiorniku.Kilka rybek trafi do nowego właściciela oraz mała roszada w roślinkach .

Napiszę w skrócie bo ryż gotuję :lol:

1. Korzeń: bleeeeeeeeee

2. Deszczownica: bleeeeeeeeee

3. Roślinki: BOMBA :D

Więcej napiszę jak się napiję drinka ;)

edit:

dooobra, nie piłam ale napiszę ;)

Bardzo fajnie to wyszło, jest dużo lepiej niż wcześniej :) Dobrze, że wziąłeś troszku roślinek od shadowa no i widzę że coś jeszcze sam dokupiłeś. Deszczownicą się nie przejmuj, bo pewnie jej prawie nie widać, jak się patrzy na akwa. O korzeniu już Ci nie będę truć bo i tak się już ode mnie nasłuchałeś :mrgreen: Trochę łyso masz z tyłu akwa, porozsadzałbyś tam jakiegoś nurzańca albo kryptokorynę. Ale chyba jak zobaczysz moje akwa jak zrobię, to jednak gul ci skoczy i będziesz żałował, że u siebie nie poszedłeś w takim kierunku :D

Fakt :D tu by się przydał ten korzeń co mi go wysłał w paczce 9 kilo :D

Deszczownicę zakryj trawskiem i reszta jest GIIIIIIIIIIIIIIIICIOOOOOOOOOOOR!!!!!!!!!!

podoba mi się ten głaz... to naprawdę ładny głaz...

• Administrator

Korzeń już pocięty na mniejsze , z tym dużym "troszkę" przesadziłem :D . Może dziś uda mi się zrobić nowe zdjęcia . Większość rybek oddana , nowe dojdą jak tylko je dostarczą do sklepu ;) .

Żeby nie było że nic nie robię w akwarium :D , mała aktualizacja :

Korzeń miał zostać pocięty siekierką , a że była za mała to do rozerwania go użyłem podnośnika hydraulicznego :D .

Roślinki troszkę porozsadzane i poprzestawiane . Cześć rybek oddana , reszta zmian co do obsady , to dopiero po moim kolejnym przyjeździe do kraju ;) . Kilka fotek przedstawiających akwarium oraz kilku jego mieszkańców na dzień dzisiejszy :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie no teraz rewelacja :shock: Korzeń wygląda bosko i idealnie się komponuje z całym akwa. Jestem pod wrażeniem. Mogę pokrzyczeć ale tylko z podziwu :D Na prawdę, wyszło idealnie. Wiesz, że jeśli by coś było nie tak, to zaraz bym Ci jazde zrobiła :lol: Ale jest super :D

• Administrator

....... ale mei i tak cię pobije dziubasku :mrgreen:

Nie ma dziwne , Mei ma akwa ciągle na oku , a ja to widzę raz na 2 miesiące :D . Doglądam je na co dzień z bardzo daleka więc nie mam za bardzo wpływu na to co się w nim będzie działo.Ale i tak się bardzo cieszę,że żonka daje sobie doskonale radę przy obsłudze i doglądaniu tego zbiornika . Teraz czekam na to co zastanę w 54l po 3 tygodniach nieobecności :shock: . A zbrojniczek wykopuje mi roślinki , uważa że wszystkie to odmiany pływające i nie ma dla nich miejsca w żwirze :D . Pomimo tego uwielbiam go więc tam zostanie ;) .

• Administrator

Może mam jej wizytę w klubie fitness zafundować ? :D

Jutro spotkanie ze znajomą która będzie mi doglądać czasem akwarium podczas mojej nieobecności . Zgłosiła się z ochotą i zachwytem do pomocy moje żonie przy grzebaniu w zbiornikiem . Wreszcie znalazłem osoby którym spokojnie mogę zostawić akwarium pod opieką, wiem że nie będzie sytuacji jak z 54l . Co jakiś czas , będę miał przesyłane zdjęcia co i jak . Więc aktualizacja galerii nie będzie musiała czekać na mój powrót .

• 5 weeks later...

Ahaed trzeba by foty zaktualizować bo te twoje nurzańce co tak z tyłu nieśmiało wystają (na fotkach) to już nieco podrosły ;):) Alternaria też już dawno w innym miejscu ;)

Miałem ochotę ci tą przednią szybę druciaczkiem tak ciach ciach ;) ;) Kto by się tam kartą kredytową męczył :P hehehe

Czekam z niecierpliwością na twój powrót :) Weselna też czeka :D :D :D

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...