Jump to content

akwarium i glony, co zrobić?


siako24
 Share

Recommended Posts

Witam!

Mam pytanko! Otóż jestem początkujący i obecne akwarium jest moim pierwszym! Założyłem je ok 3 miesięcy temu, długo trwało dojrzewaniem, ale w końcu woda zaczęła mieć normalne parametry, ryby wyglądają na zadowolone, nie chorują, są bardzo żywe! Ogólnie wydaje mi się że jest dobrze, poza jednym! W akwarium jest masa glonów, są na roślinach, korzeniu, filtrze żwirku a nawet przednią szybę oblepiły i nie wiem co teraz z tym zrobić? Miałem kiedyś dwa glonojady ale woda była jeszcze nie bardzo chyba i padły!Czy rozmontować wszystko i zaczynać od początku? Czym wyczyścić rośliny z glonów, a akwarium i filtr, czy używać detergentu?

Link to comment
Share on other sites

włączaj rano oświetlenie gdzieś na 11 godzin. Mi mama zanim oświetlenia nie zrobiłem świeciła lampką i miałem brązowe glony ale myślę może od lampki glony i okazało sie że tak!! może ktoś z domowników robi psikusy

Link to comment
Share on other sites

nie, to nie wchodzi w grę, psikusy odpadają! to wszystko przez błędne informacje, ile akwariów tyle pomysłów na jego prowadzenie! więc wyłączam światło na noc, kupuje kosiarki i otoski i zobaczymy! a co z podmianką, bo robiłem co tydzień ale też wszyscy uważają że to źle bo oni robią co miesiąc??

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...