Skocz do zawartości

welon teleskop


kaqa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

75 l, troche mało i mam duzo ryb, bo się starszy w zologiku rozszalał, chyba mam przerybienie i bede musiała trochę oddać ;/ bo generalnie to 1 teleskop, 2 welony, 2 danio, 4 mieczyki 3 glonojady 2 skalary 1 sumik + z 5 rybek ktorych nazw nie znam to tłok, nie?

Widać miłośnicy rybek no ale musicie coś wybrać.

Oddaj welonki i teleskopa,glonki też za duże, skalary też,sumik nie wiem o jakim mówisz.

Proponuje danio z 10 sztuk albo mieczyki ewentualnie.

Jak już wybierzesz możesz dodać neonki lub brzanki na dolną strefę i kiryski na dno.

Otoski zamiast glonków napewno się opłacą.

3 gatunki rybek nic więcej

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, welony chyba przetransportuje do drugiego akwarium 100 l, ktore za ok. tydzien kupie . sumik jest maluski i taki brazowy w czarne kropki, kiryski 2 są.

a nie mozna zamiast 10 danio miec po parce innych gatunkow? bo one jakos specjalnie sie nie awanturuja ;)

teleskopa straszy nie odda, za bardzo mu sie podoba;p i pisałes ze one są lubią chłodniejsza wode, czyli jaki zakres temp. mniej więcej?(szukalam info o tych rybach ale nie ma nic ;/)

 

generalnie te wsztstkie rybki które wymieniłam wcześniej sa małe po ok. 2 cm- 3 cm np. glonojadki i skalary ( wiem , zę urosna, ale na razie moze byc chyba?)

 

o i wogole te ryby ktore wymienilam to moga tak ze soba zyc, nie krzywdząc sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimnowodne to tak do 22 stopni no reszta to około 25 więc już wiadomo że źle się będą czuły razem.

Jasne że możesz mieć inne rybki ale pamiętaj tylko jeden gatunek na jedną strefę.

Rybki sobie raczej krzywdy nie zrobią na razie.

Jak kupujesz jakiekolwiek rybki zawsze patrz jakie one urosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahha, a mam jeszcze jedno pytanie, czemu tylko jeden gatunek na jedna strefę ?

Poprostu żeby rybki miały swoje miejsce,żeby sobie nawzajem nie przeszkadzały.

Zagospodaruj akwa we wszystkich poziomach góra, środek ,dół.

Tak się o wiele lepiej prezentuje i masz pewność że rybi nie żyją w stresie.

2 garunki na strefę to w dużych akwariach tak z 200 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz duze akwarium nie musisz sie martwic gatunkiem na strefe, co do rybek, masz mimo wszystko za duzo, bedziesz sie musiala pozbyc welonow, albo skalarow. Welony strasznie grzebia w podlozu, jedza delikatne rosliny, generalnie szybko zabrudza wode, pisalas o 100l baniaku, ja bym wybral skalary a oddal welony, co do temperatury welonow, beda sie tez dobrze czuly w temp 24, 25 st....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...