Skocz do zawartości

Mam zamiar kupić krewetki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Moje akwarium już chyba dojrzało i zaczynam znowu myśleć o kupnie krewetek.

Interesują mnie yellow i red cherry. W mojej miejscowości nie dostanę ich, więc zostaje mi albo allegro albo jechać do dużego miasta specjalnie po nie.

Chciałabym się dowiedzieć czy macie krewetki i w jaki sposób je kupiliście. Czy te kupione na allegro a potem wysłane paczką są bardziej podatne na choroby albo śmierć? Czy od zakupu wam wszystkie przeżyły czy zawsze trzeba się liczyć z tym, że któraś mogła nie przetrzymać?

Jakieś szczególne spostrzeżenia z hodowli krewetek?

Z chęcią poczytam rady tych bardziej doświadczonych w tym temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

Moje akwarium już chyba dojrzało i zaczynam znowu myśleć o kupnie krewetek.

Interesują mnie yellow i red cherry. W mojej miejscowości nie dostanę ich, więc zostaje mi albo allegro albo jechać do dużego miasta specjalnie po nie.

Chciałabym się dowiedzieć czy macie krewetki i w jaki sposób je kupiliście. Czy te kupione na allegro a potem wysłane paczką są bardziej podatne na choroby albo śmierć? Czy od zakupu wam wszystkie przeżyły czy zawsze trzeba się liczyć z tym, że któraś mogła nie przetrzymać?

Jakieś szczególne spostrzeżenia z hodowli krewetek?

Z chęcią poczytam rady tych bardziej doświadczonych w tym temacie :D

Hej fajnie że isę decydujesz na te milusie stworzonka.

Co do allegro to zależy poprostu jak je zapakują,teraz jest zimno no i z tym trzeba się liczyć.

Lepiej pojedż do miasta i kup,jak sprzedawca będzie je łapał i to jest ważne nie można ich łowić siatką bo są jkruche!!!

Najważniejsza w hodowli jest dobrej jakości dobrze napowietrzona woda.

Krewetki mogą paść w ciągu jednego dnia i to cała populacja w wyniku złych warunków.

Mnustwo mchów i korzeni tam będą sobie buszować.

Pozatym super czyszczą akwa z glonów.

Dokarmiaj je bo wkońcu samymi glonami nie wyżyją ;) moje banana lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja redki kupowałem za 4,50/sztuka

LEpiej kup w sklepie wiesz jak to jest z zakupami z neta pozatym za przesyłke zapłacisz więc nie ma o czym mówić do sklepu idź ;)

Ph ok 7 najlepiej jednak lekko kwaśna ,miękka,dobrze natleniona.

Te gatunki nie mają takich wielkich wymagań.

No jeszcze jedno nie możesz mieć dużych rybek bo krewetki posłużą za śniadanko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że chcę mieć krewetki razem z bojownikiem w 25l. :D Zanim je kupię muszę dosadzić gęsto roślin, bo mój bojek z pewnością je wszamie :cry:

kiedyś niepotrzebnie kupiłam aż 2 żabienice szerokolistne, które schronem dla krewetek na pewno nie będą. Jak bym mogła to bym się wymieniła jedną z nich za jakąś pelię czy coś podobnego, ale moi znajomi nie mają akwariów. Coś jeszcze pokombinuję z nimi :)

szyma jak jeszcze będę miała jakieś pytania to wiem do kogo się zwrócić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mając w akwa dużo kryjówek dla krewetek można je trzymać z bojkiem. Po pewnym czasie może się do nich po prostu przyzwyczaić. Od jakiegoś czasu przygotowuję akwarium pod wymagania tych skorupiaków. Oczywiście liczę się z tym, że bojownik może się nimi bardziej zainteresować niż bym tego chciała i je po prostu zje, ale to nie jest przesądzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak odkłada mi się zakup krewetek :| musiałam czekać aż będę miała okazję jechać do większego miasta po nie, bo to kawałek drogi. Teraz mam w akwa rybią ospę, więc na kilka tygodni znowu muszę się wstrzymać z zakupem :cry: co za pech :| a myślałam że w ciągu kilku dni będę je mieć

 

No i tak się składa, że jestem posiadaczką (chyba 12) ślicznych red cherry

Krewecie mam już od kilku dni i są różnej wielkości od 0,5cm do 1,4cm. Zauważyłam, że tylko te malutkie bardziej się chowają, a większe spacerują sobie po akwa. Czekam z niecierpliwością na pierwsze wylinki, a tu jeszcze nic :shock: ciekawe kiedy się zdecydują ;)

tak w ogóle to śliczne stworzonka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

ja krewetki z przerwami mam juz od ponad roku, pierwsze kupiłem na allegro około 15 sztuk, jedna padła po 2 dniach, reszta przetrwała bez problemu a po około poltora miesiaca miełem juz pierwsze młode, pozniej wciaz sie rozmnazały , miałem ich około 50 sztuk plus młode, i tak ciagle sprzedawałem do sklepów zoologicznych, jednak na prawie pol roku odlozylem bawienie sie z nimi, po prostu wyprowadzilem sie z domu i nie mialem dla nich czasu, w tedy tato wrzucil je do glownego akwarium i zostały 3.... obecnie zakupiłem 20 sztuk w miescie oddalonym odemnie o 30km i juz widze zapłodnione samice, tak wiec niebawem znow rozpoczne sprzedac

 

co do samej hodowli to musisz pamietac o dobrym napowietrzaniu i o dokarmianiu krewetek, ja moje dokarmiam bananem i parzona marchwia ona zapewnia im piekny kolor :))

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...