Skocz do zawartości

Książki


Patrycja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eh... Zmierzch to jak dla mnie porażka-prawoe tak jak Harry potter. Co prawda nie czytałam ani jednego ani drugiego - nawet nie oglądałam, Ale moja przyjaciółka to czyta i jest fanatyczką obu wymienionych wyżej tomów. Dla mnie nie ma po prostu czym się zachwycać. jakieś dziwne niestworzone stworki, magia i inne badziewia. Po prostu nie mój styl. NIe podoba mi się taki typ książek.

Love, właśnie. Nie czytałaś, więc nie wiesz dobrze. J.K. Rowling jest fantastyczna w swojej dziedzinie - czytałam sporo książek fantasy i w porównaniu z tamtymi HP jest super. Jeśli ktoś nie lubi fantasy ogólnie, to jak ma się podobać?

Co do Zmierzchu - nie wiem, też nie czytałam. Ale w przyszłym tygodniu siostra zaopatrzy mnie we wszystkie 3 części i wtedy napiszę, czy porażka czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja uwielbiam zmyślone historie. Odrywam się od szarej rzeczywistości w coś co tak na prawdę nie istnieje. A ja sobie wyobrażam wszystko. Trzeba przeczytać aby zrozumieć. Chyba, że ktoś twardo stąpa po ziemi i nie umie sobie tego wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak.. Jakie książki ja lubię?

 

John Grisham:

# Firma (The Firm)

# Raport Pelikana (The Pelican Brief)

# Klient (The Client)

# Ława przysięgłych (The Runaway Jury)

# Wspólnik (The Partner)

# Uliczny adwokat (The Street Lawyer) (w innym tłumaczeniu Obrońca ulicy)

 

Thomas Leo Clancy Jr.

# Polowanie na Czerwony Październik

# Czerwony sztorm

 

Jonathan Kellerman

# Terapia

 

Clark Mary Higgins

# Przyjdź i mnie zabij

 

Paulo Coelho

# Zahir

# Pielgrzym

# Alchemik

# Czarownica z Portobello

# Jedenaście minut

# Weronika postanawia umrzeć

 

 

I wieeele wiele innych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Eh... Zmierzch to jak dla mnie porażka-prawoe tak jak Harry potter. Co prawda nie czytałam ani jednego ani drugiego - nawet nie oglądałam, Ale moja przyjaciółka to czyta i jest fanatyczką obu wymienionych wyżej tomów. Dla mnie nie ma po prostu czym się zachwycać. jakieś dziwne niestworzone stworki, magia i inne badziewia. Po prostu nie mój styl. NIe podoba mi się taki typ książek.

Love, właśnie. Nie czytałaś, więc nie wiesz dobrze. J.K. Rowling jest fantastyczna w swojej dziedzinie - czytałam sporo książek fantasy i w porównaniu z tamtymi HP jest super. Jeśli ktoś nie lubi fantasy ogólnie, to jak ma się podobać?

Co do Zmierzchu - nie wiem, też nie czytałam. Ale w przyszłym tygodniu siostra zaopatrzy mnie we wszystkie 3 części i wtedy napiszę, czy porażka czy nie.

Tak nie czytałam, ale wiem prawie tyle ile bym przeczytała, przyjaciółka to kocha i mi opowiada. jakieś wilkołaki... prawda, nie podoba mi się fantasy, chociaż czytałam jedną (ale nie z tych wymienionych ) i średnio mi podpadło do gustu... no tajm skoro nie lubię fantasy, to nie będzie mi się podobało-ale próbowałam przynajmniej:P Ale magii i czarów nie lubię w książkach i bajkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taak... Zmierzch nie był jakimś fenomenem. Oczywiście, jako tako ciekawa, fabuła dość fajna, ale jednak po tych recenzjach i opisach spodziewałam się jednak czegoś więcej. Czekam na ekranizację New Moon, mam nadzieję że będzie lepsza niż Twilight.

Jednak saga mi się podobała, pomimo jej prostego i sztywnego języka.

Przebrnęłam w kilka dni przez wsie 4 części i czuję jeszcze mały niedosyt. Pragnienie :D

Ot, takie powieścidło dla nastolatek. A co mnie denerwowało, to że Ta Bella latała za Edkiem z otwartą twarzą :D I niby tak go kochała, ale przyszło co do czego i mówiła że również kocha Jacoba. Głupota, i dlatego Zaćmienie podobało mi się najmniej.

 

Jestem ciekawa jak udała się Meyer powieść 'Intruz'...

 

A Harry Potter? Myślę, że gdy minie fascynacja to się z niego wyrasta. Tak po prostu. Chociaż miło czasem wrócić i poczytać po raz kolejny. Chociaż to nie to samo co za pierwszym razem :D

 

Ale i tak nic nie przebije Władcy Pierścieni. Chociaż dla mnie to raczej ciężkie książki i brnęłam przez nie sporo czasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spójrz mi w oczy"-Cammie McGovern (co prawda jeszcze nie przeczytałam, ale sama fabuła świetna!) Chłopaczek z autyzmem zostaje znaleziony przy zwłokach szkolnej koleżanki. Prawdopodobnie jest jedynym ze świadków zdarzenia. Po tym, co widział zamyka się w sobie i jedynie jego mama próbuje go "otworzyć" znów na świat i dowiedzieć się czegoś więcej o zdarzeniu.

 

"Pozytywne Szkolenie Psów" Pamela Dennison

Dla miłośników Psów:D:D:D Świetne! polecam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Przeczytałam wszystkie części Harrego Pottera z zapartym tchem

....

 

 

 

od dwóch dni znowu pracuje i już sukces-> znowu coś czytam (z nudów) tym razem wykończyłem Młot na czarownice J. Piekary :) a dzisiaj w drodze powrotnej "nadgryzłem" Łowców Dusz tegoż samego autora

 

 

cały czas czekam na wydanie III tomu Pana Lodowego Ogrodu, jak dla mnie chyba najlepszej książki jaką czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No dobra widzę że nic u o moim drugim hobby nie napisałem więc z pamięci może powiem po co sięgnąłem oprócz lektur:

 

- cykl Harry Potter :roll: ( :P )

- cykl Wiedźmin + opowiadania wiedźmińskie

- cykl "Dziedzictwo" ( jak na razie tylko 3 cześci czwarta jeszcze nie wyszła ;) )

- Trylogia "Czarny Mag Trudi Canavan

- Trylogia "Era Pięciorga" Trudi Canavan

- " Misja Ambasadora"

- "Templariusz- strażnik św. Graala "

To tyle- tak na szybko to pisze jak bym się zastanowił to jeszcze kilka tytułów napisałbym pewnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gost, do tej Twojej biblioteczki poszukaj jeszcze Pratchett'a - "świat dysków" i "Achaja" - Ziemiańskiego. Powinny Ci przypaść do gustu.

Poszukam i przeczytam jeśli mówisz że podobna tematyka to pewnie spodoba mi się.

 

Władca pierścienia :D to jest the best 8-)

Jak dla mnie to za dużo nazw własnych, opisów itd Wszystkiego nie da się spamiętać co dla mnie jest minusem bo im więcej szczegółów tym trudniej potem zrozumieć fabułę. Można oczywiście przeczytać tę książkę ale spamiętać wszystko- niekoniecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...