Skocz do zawartości

Problem z glonami


Jelly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje akwarium ma równo miesiąc. Od kilku dni nawiedził mnie problem, nie nawoziłam bo nie miałam testów. Dotarły dzisiaj do mnie testy kropelkowe JBL. Chciałabym prosić o pomoc, jak zacząć stosować nawozy, bezpiecznie i pozbyć się glonów oraz osadu/brudu który oplata moje rośliny (pod palcami jest to dość śliskie). Jestem przekonana, że winne jest brak nawożenia co wyszło z testów. Jeśli chodzi o nawozy to wszystko mam i mogę zacząć podawać już dzisiaj. Akwarium to 60l, 5 neonków, 5 kirysków, 3 otoski oraz od wczoraj 2 helemety i 4 krewetki.
Parametry z dzisiaj:
pH 6.5
NO2 0
NO3 0
NH4 0.05
W akwarium od wczoraj jest też CO2. Akwarium jest po restarcie, wcześniej byłą ziemia ogrodowa, a teraz podłoże aktywne Yokuchi.

akwa 3.jpg

akwa1.jpg

akwa2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć,  że przy podłożu aktywnym i rybach w akwarium NO3 wyszło zerowe. No ale zakładając, że rzeczywiście tak jest, to nawożenie i taktykę antyglonową będzie można ustalić kiedy uzupełnisz te informacje:

  • filtracja
  • oświetlenie: typ, moc, czas
  • Test na PO4

Obecność NH4 w akwarium, świadczy o tym, że coś jest "nie tak." Świeże akwarium, niewydajna filtracja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr aquael turbo 500, belka oświetleniowa Jeneca SC-60 17W (może w niej leży problem) testy wykonane drogą kropelkową z walizki JBL. Świecę 7h. Test na PO4 musze zakupić. NH4 to w sumie naciągnę bo według ich znacznika, moim zdaniem było na zero, kolor nie pasował do skali. 

Edytowane przez Jelly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...