Skocz do zawartości

Metna woda w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawde to moje akwarium ma 45l narazie mam 1welona 1 mieczyk 1 molinezja 1 gupik i 1danio z filtrem bedzie ciezko bo akwarium dostalem od kogos z filtrem ale ten filter nie wiem jakie ma parametry ale jest on na powietrze ktore pobiera przez taka rurke ktora wystaje na powierzchni oswietlenia nie mam jeszcze temp.wody dla ryb 25 stopni a chemiczne parametry wody jeszcze nie mierzylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Moniką. Obsada do wymiany na welona, molinezję i mieczyka masz za małe akwarium.Poza tym danio to ryba stadna i wymaga zupełnie innej temperatury niż reszta ryb. Na pewno nic nie dodałeś?? Żadnej nowej ryby, roślinki , chemii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dawalem do akwarium rosliny mam sztuczne a akwarium stoi po drugiej stronie okna. A jesli chodzi o obsade ryb to tak mi doradzili w sklepie chyba od nowa bede musial zrobic akwarium.Doradzcie jakia moge miec obsade w akwarium45l.Ps.wiem ze glonojad sie nie nadaje do takiego akwarium a jaka czyszczaca rybe moge miec (czy glonojad syjamski sie nadaje jest mały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wy i wasze rady... :roll::D

 

1. Akwarium przed kupieniem ryb powinno stac 2-4 tygodnie z filtrem wlaczonym zeby wlasnie nie bylo metnej wody.

 

2. Welon minimum 100 L i niskie temperatury

Molinezja i mieczyki 80-100 L. i wyzsze temperatury

Danio 60-80 L minimum 5 sztuk i srednie temperatury

wiec obsada nie dobrana wcale.

 

3. Nie trzymaj sztucznych roslin bo zatruwaja wode, kalecza ryby ostrymi krawedziami plastikowymi i ryby zdychaja, kup prawdziwe. I nie kupuj kolorowych zwirkow bo tez szkodza. Tylko naturalne.

 

4. -Mozesz kupic 3 otoski jako czyszczace ale raczej polecam slimaka i prosze o tym poczytac w internecie.

-Gupiki mozesz miec... Podobno nawet polecaja parke kakadu..a czasem nawet harem. I tu prosze sie dowiedziec czy sie trzyma w parkach czy haremach.

-Mozesz zrobic sobie stadko neonkow ALBO kardynalkow chinskich ale nota bene.. kardynalki lubia zimniejsze temperatury.

 

 

Ale zanim kupisz jakakolwiek rybe to najpierw o niej czytaj...Co potrzebuje i wymaga...

I szukaj na forum czy juz nie bylo, bo o metnej wodzie to tu codziennie sa tematy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsadę masz skrajnie niewłaściwą a jeżeli w sklepie akwarystycznym polecili ci taką obsadę, to po prostu żal.pl

 

Kup jak dojrzeje akwarium: 4-5szt. krewetek Red cherry + Stadko Microrasbora sp. Galaxy.

 

Obowiązkowo prawdziwe nieduże roślinki: mech, małe zwartki, Anubiasa nana.

 

I koniecznie idź do tego shopu i ich "pozdrów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Szukam pomocy w sensie takim że posadziłem roślinki, akwa postało miesiąc, zbadałem PH i inne po czym wpuściłem rybki (po wcześniejszym użyciu środka Crystal Water firmy Tetra. A problem polega na tym że woda znowu zrobiła się mętna. Używam tego środka rano (w odstępie 48h) i jak wracam z pracy woda jest krystaliczna a następnego dnia znów jest mętna. Ph wody utrzymuje się na 7. Nie chcę rybek męczyć chemią. Co robić ?????

 

obsada:

górami dwuplame 3 szt

prętnik 1 szt

kirysek 4 szt.

kiryśnik 2 szt

bocja siatkowana 5 szt.

mieczyk 2 szt

 

glonojad złoty : były dwa ale zdechły :cry:

 

Filtry :

1 Tetra Ex 700 zewn

1 JBL e900 zewn

oświetlenie 20 W

 

Napowietrzanie :

Kurtyna powietrzna Elite 80 cm

 

Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku ile litrów ma akwarium że masz 2 filtry zewnętrzne o dość sporej mocy filtracyjnej.

I czy ty się nie pomyliłeś, bo wpisałeś że masz oświetlenie o mocy 20W?

 

Zestawiając te dwa filtry zewnętrzne + 20watt`owe oświetlenie, to mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku ile litrów ma akwarium że masz 2 filtry zewnętrzne o dość sporej mocy filtracyjnej.

I czy ty się nie pomyliłeś, bo wpisałeś że masz oświetlenie o mocy 20W?

 

Zestawiając te dwa filtry zewnętrzne + 20watt`owe oświetlenie, to mi nie pasuje.

Witam

Nie ukrywam że jestem początkującym akwa...

Moc świetlówki to te 20 wat , jeśli chodzi o filtry to na początku kupiłem JBL do 120 litrów akwa, a potem kupiłem od koleżanki tą Tetrę bo zlikwidowała akwarium i tak sobie chodzą oba tylko że Tetra razem z oświetleniem włącza się od 18.00 do 21.00. Myślisz że to oświetleni jest be ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium o pojemności 120L minimalne oświetlenie to 60w. Czyli czeka cię przeróbka oświetlenia, doradzam by oświetlenie miało 4x18w ewentualnie 4x20w. Wtedy roślinki będą rosły jak należy.

Zostaw tego JBla e900 ale 2 filtry zewnętrzne to nie ma sensu. Jeżeli miałbyś wewnętrzny i do tego zewnętrzny to wtedy mogłyby być 2 filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tego JBla e900 ale 2 filtry zewnętrzne to nie ma sensu. Jeżeli miałbyś wewnętrzny i do tego zewnętrzny to wtedy mogłyby być 2 filtry.

bzdura :!: Jak połączysz je szeregowo i w jednym dasz filtrację mechaniczną a w drugim (pracującym) biologiczny to będzie rewelacja... do czyszczenia tylko jeden filtr i to bez obaw o wyjałowienie kubełka... radzę to przemyśleć

 

ps1. Jeżeli chodzi o czas oświetlenia to latem 10-12h zimą krócej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie widziałem 2wóch zewnętrznych filtrów połączonych szeregowo. Jak tak się nad tym zastanawiam, to powinno działać. A wtedy woda z akwarium będzie wpływała do słabszego czy mocniejszego filtra?

Nie wiem czy czytałeś wcześniej ....ale już Ci odpowiadam.

Połączone one są szeregowo tzn. Tetra posiada same gąbki w tym i dwie gazy (oryginalne) a JBL ma w sobie tylko ceramikę. Włączony do sieci jest tylko JBL który ciągnie wode przez Tetre i oddaje czystą do akwa.

 

Tu masz praktyczne :

obraz036g.th.jpg

 

A tu teoretyczne:

viewtopic.php?f=43&t=9413&p=97760#p97760 *przewiń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...