Skocz do zawartości

Duże odchody, które nie odpadają


kotschrodingera33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam problem z samcem pielęgniczki kakadu. Problem pojawił się po karmieniu mrożoną ochotką. Z całej obsady problem mam tylko z samcem kakadu. Jest to młody samiec i połykał w całości ochotki. Po karmieniu ma problem z odchodami. Robi duże, grube kupy ciemno brązowe, wyglądają jak pęcherzyk, które nie odpadają od razu. Przez moment miał też tak jakby hemoroida? czerwony kawałek, tak jakby jelita wystawał mu, po czym się samoistnie schował. Od karmienia minął dzień i nadal pływa z takimi gruby kupami. Inne ryby robią cieniutkie ciemne kupki, które odpadają, więc problem dotyczy tylko niego.

Do tej pory karmiłam je oczlikiem, szpinakiem, dafnią, płatkami i problemów nie było. Wystąpił po jednorazowym karmieniu ochotką.  Czy to jest niebezpieczne dla niego? czy mogę coś zrobić, aby się nie męczył z tymi kupami? pływa normalnie tak jaz zawsze tylko wiszą mu te kupy. Nie  widzę zmian w wyglądzie, czy zmian w zachowaniu.

 

Jeśli ktoś by pytał o parametry zbiornika:

128 litrów

ph 6,8

NO2 0 mg/l

Amoniak - poniżej 1 mg/l

NO3 0 mg/l

Fe 0,1

fosfor 0,0 5 mg/l

Woda podmieniana regularnie, co tydzień.

Filtr Eheim 300, napowietrzacz aquael oxypro 150.

Akwarium stało puste (dojrzewało) ponad 4 tygodnie. Obsada pływa w nim tydzień czasu, a w niej mam:

 

1 samca kakadu (na razie pływa sam, bo tylko ten był dostępny w sklepie)

7 kirysków

1 drewniak dwubarwny

2 zbrojniki

3 świderki

2 ślimaki black helmet

 

Pozdrawiam,

 

 

 

 

Edytowane przez kotschrodingera33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby go przenieść do osobnego zbiornika i tam poddać terapii. Jeśli nie masz, to w ogólnym.

Podnieś temperaturę do 28*C i zrób bezwzględną tygodniową głodówkę. W akwarium są żywe rośliny, więc jak ryby bardzo zgłodnieją to sobie coś tam poskubią, ale bez problemu wytrzymają tydzień (pod warunkiem, że nie masz narybku i bardzo młodych ryb). Po tym czasie przewód pokarmowy powinien się sam oczyścić.

Jeśli przez najbliższe 2-3 dni ta kupka sama nie odpadnie możesz spróbować podać samcowi kakadu rozgniecioną rozmrożoną kulkę zielonego groszku (nie z puszki!). Jeśli zje to groszek pomoże mu "wypchnąć" resztki z przewodu pokarmowego.

Obserwowałabym także jakiekolwiek zmiany w zachowaniu i wyglądzie kakadu (apatia, ocieranie się, pociemnienie, zblednięcie, zaczerwienienie odbytu, opuchnięcie). Jeśli pokaże się któryś z objawów, sprawa może być poważniejsza.

I oczywiście bezpieczniej jest całkowicie odstawić ochotkę z menu ryb.

Edytowane przez maziama
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...