Skocz do zawartości

Mineralizator Growise


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Używam w/w mineralizatora do wody RO. Po dodaniu 10 ml mineralizatora do 40 litrów wody RO zmierzyłem ph (testem kropelkowym) i wyszło bardzo wysokie ponad 7,6. Na instrukcji podane jest 1,2 ml na 3 litry. Czy trzeba ustawić odpowiednia ilość mineralizatora aby było odpowiednie Ph i czy odpowiednia będzie ilość wapnia i magnezu w akwarium?

Edytowane przez melvin333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemo130
Ten post został doceniony przez nemo130!

netghost otrzymał(a) odznakę 'Great Content'

Nie martw się PH jak masz podłoże aktywne, obniży PH. W akwarium PH stale się obniża, to normalny proces. Kontroluj tylko wartość KH ona ma znaczenie. Woda z Ro + mineralizator nie mają rozpuszczonego CO2 dopiero w akwarium stabilizuje się kwaśność. Tylko że KH decyduje o tym do jakiego poziomu PH spadnie. Nawet jeśli masz PH w akwarium 6,5 i dolejesz 50% wody przy podmianie o wartości PH 7,6 to nic złego się nie stanie. Chodzi o to by skład soli rozpuszczonych w wodzie był taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 17:14, netghost napisał:

Nie martw się PH jak masz podłoże aktywne, obniży PH. W akwarium PH stale się obniża, to normalny proces. Kontroluj tylko wartość KH ona ma znaczenie. Woda z Ro + mineralizator nie mają rozpuszczonego CO2 dopiero w akwarium stabilizuje się kwaśność. Tylko że KH decyduje o tym do jakiego poziomu PH spadnie. Nawet jeśli masz PH w akwarium 6,5 i dolejesz 50% wody przy podmianie o wartości PH 7,6 to nic złego się nie stanie. Chodzi o to by skład soli rozpuszczonych w wodzie był taki sam.

.. a co z rybami, czy przeżyją jeśli wleje taką wodę z tak wysokim ~PH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podaj wyniki testów wody w akwarium: pH, gH i kH i tak samo zmierz dodatkowo gH i kH w wodzie do podmian po dodaniu mineralizatora. PH samej RO też by się przydało znać - wbrew pozorom nie zawsze jest takie, jakby się oczekiwało.

Producent mineralizatora podaje standardową dawkę, ale trzeba samemu ustalić ilość dodawanego mineralizatora, w zależności od tego, jakie parametry chcesz uzyskać.

 

W dniu 7.02.2022 o 19:43, melvin333 napisał:

a co z rybami, czy przeżyją jeśli wleje taką wodę z tak wysokim ~PH?

To zależy jakie masz pH w akwarium.

 

W dniu 5.02.2022 o 17:14, netghost napisał:

Nawet jeśli masz PH w akwarium 6,5 i dolejesz 50% wody przy podmianie o wartości PH 7,6 to nic złego się nie stanie

Według mnie nawet jeśli pH się w tym przypadku "wypośrodkuje" (w okolicach 7,0) będzie to zbyt nagła zmiana parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 19:57, maziama napisał:

Może podaj wyniki testów wody w akwarium: pH, gH i kH i tak samo zmierz dodatkowo gH i kH w wodzie do podmian po dodaniu mineralizatora. PH samej RO też by się przydało znać - wbrew pozorom nie zawsze jest takie, jakby się oczekiwało.

Producent mineralizatora podaje standardową dawkę, ale trzeba samemu ustalić ilość dodawanego mineralizatora, w zależności od tego, jakie parametry chcesz uzyskać.

 

To zależy jakie masz pH w akwarium.

 

Według mnie nawet jeśli pH się w tym przypadku "wypośrodkuje" (w okolicach 7,0) będzie to zbyt nagła zmiana parametrów.

Mierzyłem i wodę w akwarium. Ph~7,1, kH-4, gH- nie mierzyłem, po podmianie wody i dodaniu mineralizatora kH wynosiło 4, Ph jak pisałem wcześniej było wysokie. Dodając za mało mineralizatora to będzie za mało np. magnezu dla roślin, a dodając za dużo, będzie znów nie odpowiednia woda dla ryb...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 8.02.2022 o 10:11, maziama napisał:

Czyli nawet jak wlejesz wodę do podmian o pH 7,6 to nie zmieni się jakoś drastycznie odczyn. Nawet jakbyś 50% podmienił, będzie to bezpieczne dla ryb pod względem zmiany pH. 
https://radaryonline.pl/

Dobrze wiedzieć. Ja to chyba mało profesjonalny jestem bo nie potrzebuję takich narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...