Skocz do zawartości

problem z czarna molinezją


szczypior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mojej molinezji schodzą łuski, na początku myślałem ze to jakaś biała plama jak sie przypatrzyłem to w okolicy ogona ma kawałek jakby ktos z niej łuski zdrapał.Nie mam w akwarium skalarów. bojowników ani innych rybek które mogłyby ja podgryzac.Woda ma stała temperature 26 ph w normie, wszystkie inne parametry monitorowane.nie wiem co to może byc pomóżcie w diagnozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys plesniawke.choroba wywolana przez bakterie a nie pasorzyty wiec MFC nic ci tu nie pomorze.jezeli to plesniawka to czesto rybki wisza chwiejac sie pod lustrem wody.plesniawke rozpoznasz po bialym meszku przy otorze gebowym,na pletwach i obrzezach lusek.radzil bym taka rybke odseparowac od innych bo choroba sie szybko przenosi na inne rybki.do leczenia tej choroby uzywa sie dwoch lekow sera baktopur i sera baktopur direct.

 

bakterie ktore wywoluja ta chorobe preferuja wode alkaiczna,obnizenie wartosci ph ponizej 7 wspomaga kuracje.jezeli jestes poczatkujacy to odradzam zabawe w obnizanie ph.

 

tu bede musial ci spisac z ksiazeczki bo o tym nie mam pojecia

KRWAWE ZAPALENIA SKORY

Charakterystyczne dla infekcji wywolanej bakteriami Aeromonas i Pseudomonas sa male krwawe miejsca na skorze,krwawiace zapalenia odbytu i nasady pletw.Niekiedy formuja sie krwawe guzy na skorze i miesniach.dlatego tez konieczne jest zaraz po rozpoznaniu symptomow przeprowadzenie kuracji Sera baktopur direct

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...