Skocz do zawartości

Nowe akwarium 54 l. Sprzęt, obsada roślinno-zwierzęca.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Robię akwarium dla siostry. Posiadam następujące rzeczy oraz mam wytyczne co do wyglądu, więc chciałbym zapytać o opinię.
 

1. Akwarium ma wymiary 60x30x30 (54l)

2. Do wyboru mam dwa filtry, których nie używam:

- FZN-1 Versamax Aquael

- Turbo 500 Aquael

Turbo 500 ma miejsca na media o połowę mniej niż kaskada FZN-1.

3. Lampa AquaLED Happet LB24 (2 400 lm) 18 Watt

Na dnie ma być piasek oraz trochę (w losowych miejscach) wysypane kamyki (a'la otoczaki) wielkości ok 1 cm. Ma to wyglądać jak przybrzeżny rejon rzeki, oraz jakiś mały korzeń. Minimal powiedzmy.
Rośliny to będą same kryptokoryny oraz trochę rogatka, nic więcej.

Docelowo w akwarium będą kirysy, powiedzmy z 6 sztuk oraz może z 5 otosków i tyle.

 

Pytania:
1. czy dla w/w roślin światło będzie ok, bo akwarium będzie ładnie oświetlone, a rośliny nie są jakieś mocno wymagające, ale wolę się upewnić.
2.  który filtr wybrać? Siostra upiera się przy wewnętrznym ze względu na "odstającą" poza akwarium kaskadę i brak miejsca wokół akwarium, ale według mnie więcej mediów = lepiej i mniej problemów ze stabilizacją. Czy jednak ten Turbo 500 byłby wystarczający?
Dodatkowo informuję jak wyglądałyby wkłady w obu filtrach:

- jeśli Turbo 500, to prefiltr z zestawowej gąbki, a w środku ceramika, a przy samej górze cieńka warstwa gąbki

- jeśli FZN-1, to prefiltr z gęstej dużej gąbki (większej 2x od tej z Turbo 500), a w środku w obu komorach ceramika na maxa, a na wierzchu cieńka warstwa gąbki (lub waty, choć to podobno zły pomysł)

 

3. Czy zrezygnować z prefiltra w FZN-1, jeśli miałby być wyborem? Czy może nałożyć jako prefiltr małą gąbkę z Turbo 500.

A może w ogóle wsadzić Turbo 500 ale prefiltr zrobić z 2 x większej i gęstej gąbki? Będzie także z czasem działać jako nie tylko mechanik ale i biologia.

 

Proszę o pomoc w mojej "rozkminie". Dziękuję.

Edytowane przez Kirysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...