Skocz do zawartości

Neocaridina heteropoda var. red (Red cherry)


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby się dało to bym usuneła powyższe pytanie bo już jest nieaktualne.

 

Jeśli mogę to zadam nowe. Trochę dziwne więc błagam nie krzyczcie ;) Wszędzie jest napisane, że krewetki osiągają zdolność do rozmnażania w wieku 3-4 miesięcy ale nigdzie w ogóle nie jest napisane czy to dotyczy tylko samic czy obu płci? chodzi o to, że moje młode krewetki dostały jajeczek mimo, że jedyne samczyki jakie są w akwarium mają zaledwie 1 miesiąc. No więc tu pytanie: czy samce szybciej osiągają dojrzałość od samic? czy te jajeczka są po prostu nie zapłodnione? gdzieś czytałam, że krewetki mogą składać jajeczka bez samców więc dlatego jestem ciekawa jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie. Nie wiem, czy ktoś zagląda na to podforum w ogóle, ale pytanie zadam :)

 

Mam zbiorniczek 27L (30x30x30) i 4 krewetki Fire Red + 1 Amano. FR mam już ponad 4 miesiące. Do tej pory ani razu się nie pokazały jajeczka, u żadnej! Jaka może być przyczyna nierozmnażania się?

 

Parametry wody:

- pH 7,4

- GH 6

- kH 9

- NO3 - 5

- NO2 - 0

- temperatura 23*C

 

Akwa dość gęsto zarośnięte (mchy, gałęzatka, rośliny), korzenie mangrowca ze "schowkami" (szczeliny - kryjówki).

 

Podaję AquaArt Carbo i Ferro+ w dawkach lekko mniejszych, niż zalecane.

Pokarm zróżnicowany - płatki, granulki dla krewetek, wafer mix, banan, marchewka.

Wylinki występują regularnie, dość często.

 

Co może być nie tak, co powoduje brak potomstwa? :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najbardziej prawdopodobne, że masz same samice :P

Hah! Brałem to pod uwagę. Nie znam się za bardzo, ale różnice pomiędzy nimi widzę pewne.

Dwie sztuki są bardzo mocno czerwone, dwie raczej "zabarwione" pigmentem czerwonym, z przeźroczystymi fragmentami. Ponadto te dwie różnią się trochę budową odwłokowej części, tj. mają szerszy. No i całe są większe trochę.

Dlatego myślałem, że jest ok.

 

Może dla pewności dokupię samca o samicę ;) O ile w sklepie ktoś to rozróżni... Bo wiadomo jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiorniczek 27L (30x30x30) i 4 krewetki Fire Red + 1 Amano. FR mam już ponad 4 miesiące. Do tej pory ani razu się nie pokazały jajeczka, u żadnej! Jaka może być przyczyna nierozmnażania się?

 

No najbardziej prawdopodobne, że masz same samice :P

A skąd ten wniosek,dlaczego akurat samice ;)

Po prostu wszystkie osobniki jednej płci.

 

Do autora tematu:

Jeżeli w sklepie nie potrafią rozróżnić płci,to kup 10szt.,to nie majątek a poważnie wzrasta prawdopodobieństwo,że będziesz miał pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, na pierwszej fotce masz samicę z jajeczkami pod odwłokiem.

Na pozostałych są samce.

Panowie! Dzięki za rozkminianie płci :D Niestety na foto nr 1 nie ma jaj. Tzn. to może przez te kolory i "jakość" zdjęć, ale na żywo żadnych ja ni ma :( :( :(

 

 

 

A jeśli są młode, to może dopiero zaczną się rozmnażać? Oby była szansa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie tylko siodełko się liczy a także budowa ciała.

Nie tylko siodełko,racja,ale patrząc na budowę odwłoka,to 3 wygląda na samca,a ma ewidentne siodełko.

Wypukły odwłok,bo chyba o to Ci chodzi,może być efektem pozycji uchwyconej na zdjęciu.I tak jest w przypadku 1 i 4.

2 faktycznie wyprostowana i z wypukłym odwłokiem.

3 siodełko(młoda samica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam , mam również pytanko w sprawie mojej jedynej krewetki którą posiadam , o to Jej zdjęcia choć nie łatwo to było zrobić 

 

0a30f9000c9934dam.jpg31cc7f4b2d28354dm.jpg

 

I tu pytanko , czy można określić  na podstawie tych zdjęć czy to on czy ona i czy dobrze myślę , że nazywa się ona Red cherry ??

Mam ją od połowy listopada zeszłego roku i wydaje mi się , że jest trochę samotna  i chciałbym dokupić partnera/partnerkę.

Edytowane przez czarnyzx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Rili(samica). Krewetki są stadne, więc jakbyś dokupował to tak 6szt

Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź , wiesz dokupiłbym ale nie wiem czy nie będzie za duże " przeludnienie" w moim baniaku 112 l. w sumie mam 27 rybek i jedną krewetkę , nie liczę ślimaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...