Skocz do zawartości

Prośba z pomocą


Maxiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam kilka pytanek otóż jak byłem mały to rodzice mieli kilka rybek a w sumie prababcia pawie oczko itp później zostaliśmy na welonku i wprowadził się do nas kot nie robił nic złego rybce pił tylko wodę kiedy umarła że starości pomyślałem a dobra wezmę welonka i bojownika ale kot zjadł łącznie już chyba 15 welonkow z pokrywą nie wiem jak ale jakoś mu się udało i dwa bojowniki później sprawdziłem akwarium po żółwiach wszystko dokładnie umyte doczekałem kilka tygodni grzałka filtr jak należy ale kot zbił akwarium i pojechałem po nowe kiedy przeniosłem rybki to kiedy zjadł ostatniego welonka postanowiłem że wezmę i sobie zrobię dwa takie ładne akwaria jedno z większymi i drugie z mniejszymi w mniejszym były malutkie ryby jak Danio razbory itp w większym był czarnooczek bojownik halfmoon 2 skalary 1 neon czarny kiris panda i kiris pstry ostronos mieczyk samica lira glonojad taka jakby panterka i helmet wszystko było okej dopóki tato nie otworzył okno skończyłem czytać i teraz tak w jednym tym gdzie były bojowniki a jeszcze 1+1 ramirez to litraż był około 40l i to samo w mniejszym po drodze umierały neonki czerwone zwykle jak to nazywam blue i Galaxy ostatecznie umarły wszystkie stamtąd oprócz Danio postanowiłem przenieść je do większego ale po drodze szampan zbicie i czekałem na nowe przełożyłem i tak w kotniku miałem halfmoona przgryziony na pół bojownik obgryziony więc przełożyłem do kubka bo kotnik też rozdarty dołączę później wszystkie zdjęcia rybek jakie miałem i te które przeżyły po drodze jeszcze ospa ale udało się cześć przeżyła i teraz chciałem was prosić o pomoc bo chciałem dokupić 

Jeden kiris panda 

Kilka jakiś maluchów takich najmniejszych rybek halfmoon samice i samce z 5 neonów czarnych 2 młode skalary i 5 pawiego oczka za dużo może ktoś by coś dordzial po ile brać z tych co podałem i ile samców i samic filtr wszystko jest kiedy wyleczyłem wszystko działa albo też czy wy możecie polecić jakieś piękne gatunki które zmieszczą się do akwarium dodam tylko że z halfmoona nie chciałbym zrezygnować i to samo z samic bojowników 2 zwykle i 2 halfmoona i jedno pytanie jeszcze co to znaczy ten stf na kubeczkach z bojownikiem bo hm to halfmoon nie itd i roślinka to alanthera jedna też jakbyście mogli coś polecić ładnego to dziękuję oraz tak z tych co przezyly rozpoznaje 

Bojwonik stf razbory x3 jakieś czerwone podobne do razborow X2 glonojad samica mieczyk czarnooczek 2x kiris pstry kiris panda 1+1 ramirez 3danio i gdyby ktoś mógł mi pomóc wskazać gatunki chodzi o taką małą rybkę jest na zdjęciu z zielonym ogonem oraz taka jakby cała biała i zauważyłem czArna kropka coś złego też dorzucę zdjęcie 

Naprawdę każdemu kto chce pomóc bardzo dziękuję 

 

 

 

 

 

IMG_20211223_220603.jpg

IMG_20211223_221356.jpg

IMG_20211223_221251.jpg

IMG_20211224_122221.jpg

IMG_20211223_220924.jpg

IMG_20211223_220719.jpg

IMG_20211223_220710.jpg

IMG_20211223_220704.jpg

IMG_20211223_220612.jpg

IMG_20211223_220603.jpg

IMG_20211224_122245.jpg

IMG_20211224_122308.jpg

IMG_20211224_122319.jpg

IMG_20211224_122329.jpg

IMG_20211224_122342.jpg

IMG_20211224_122354.jpg

IMG_20211224_122404.jpg

IMG_20220110_225244.jpg

IMG_20220110_225237.jpg

IMG_20220110_225229.jpg

IMG_20220110_225220.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, trochę ciężko się czyta taki ciąg wyrazów bez kropek, przecinków, podziału na zdania itd. Bardzo więc Ciebie proszę, żebyś edytował swój post i wprowadził poprawną pisownię :) Łatwiej będzie nam wszystkim zrozumieć, o jaką dokładnie pomoc Ci chodzi.

 

Nie polecam Ci w tej chwili dokupywania jakichkolwiek ryb. Najważniejszą rzeczą byłoby najpierw doprowadzenie tego akwarium do porządku i dopiero potem mógłbyś kupić rybki.

Niestety rybkom nie wystarczy tylko nalanie wody do zbiornika - potrzebują do życia biologicznie dojrzałego środowiska. To może brzmi skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest banalnie proste - trzeba urządzić akwarium z podłożem, dużą ilością roślin, grzałką, filtrem i odpowiednim oświetleniem i zostawić tak (z włączonym filtrem cały czas, z oświetleniem włączanym na 8-10 godzin dziennie) na okres 3-4 tygodni. W tym czasie wytworzą się pożyteczne bakterie oczyszczające wodę ze szkodliwych substancji.

Dopiero po tym czasie możesz zacząć stopniowo kupować i wpuszczać ryby. 

To tak w wielkim skrócie. Więcej informacji znajdziesz tutaj:

https://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zakładanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

 

Proponuję Ci więc na razie oddanie wszystkich ryb, które Ci zostały (np. do zoologicznego) i rozpoczęcie wszystkiego od nowa, według zasad akwarystyki. Dzięki temu unikniesz wielu problemów, a Twoje rybki będą dłużej cieszyć się życiem :) 

 

Edytowane przez maziama
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...