Skocz do zawartości

Zapytanie dotyczące szafki


darosevic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)
Po wielu latach chciałbym wrócić do mojego hobby-akwarystyka.
Jestem co po przeprowadzce do nowego mieszkania.
Ale mam pytanie.
Posiadam szafkę. I tylko na niej będę mógł w mieszkaniu położyć akwarium.
Szafka: 

 

szafka.JPG.fdb7912238d8be418fd332b4cdd3367c.JPG


Czy taka szafka utrzymałaby akwarium ? Jeśli tak to jaki byłby maksymalny litraż ? Myślałem coś pomiędzy 50 a 80 litrów
Szafka ma 105 cm szerokości. Na pewno nie chciałbym na całej długości tego akwarium.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 10.01.2022 o 20:09, darosevic napisał:

Myślałem coś pomiędzy 50 a 80 litrów

 

Boki, tył i blat są zrobione z płyty wiórowej, w dodatku środkowa część blatu ma wsparcie w postaci płyty wiórowej dzielącej wnętrze szafki na pół. Zatem mebel jak najbardziej powinien bez problemu podołać takim litrażom.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 11.01.2022 o 18:09, Luna napisał:

 

 

Boki, tył i blat są zrobione z płyty wiórowej, w dodatku środkowa część blatu ma wsparcie w postaci płyty wiórowej dzielącej wnętrze szafki na pół. Zatem mebel jak najbardziej powinien bez problemu podołać takim litrażom.

 

 

Tył jest z 3mm grubości z płyty hdf.

Osobiście dałbym belki 4x4cm lub paski płyty wiórowej 18mm w pionie pod blatem.

Blat w tej szafce jest oparty na bokach, ma oparty środek... trochę ją przerobić i sie nada.

W dniu 10.01.2022 o 21:09, darosevic napisał:
 

Czy taka szafka utrzymałaby akwarium ? Jeśli tak to jaki byłby maksymalny litraż ? Myślałem coś pomiędzy 50 a 80 litrów
Szafka ma 105 cm szerokości. Na pewno nie chciałbym na całej długości tego akwarium.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

 

 

Normalnie dobrze jest by ściany akwarium opierałby się na bokach. Możesz zrobić to co napisałem. Jeżeli nie masz narzędzi itd. To jest druga opcja. Kup blat 3-4cm i połóż do na szafce. Dostaniesz to za grosze. Czasem sprzedają prawie za darmo takie rzeczy gdy mają tzw odpad. 1m nie sprzedasz klientowi, więc wystawiają to za grosze. Dasz na górę i tyle. Będziesz miał pewność, że się nie wygnie.

 

Ja mam pytanie z innej strony: Sam składałeś?

 

Bo jak tak, to ją na początek musisz rozebrać. Dać klej na kołki . Wkręcić  kilka śrub np: 4x80 by mocno przytrzymać całośc razem. I porządnie przybić tył. Wskazane byłoby chociaż jedno dodatkowe wzmocnienie by się szafka nie rozjechała na bok.

Edytowane przez ahaed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...