Jump to content

"Biedroneczki" w akwarium ;)

maziama
 Share

Recommended Posts

Postanowiłam dzisiaj zajrzeć do zapomnianego od miesięcy zbiornika ;)  Od września nie ma tam już ryb, więc nie było po co zaglądać, stąd syf i mogiła 🤣

Ale do rzeczy... Nie mogę zidentyfikować tych "biedroneczek". Na internecie pod hasłem "robaki w akwarium" wyświetlają się same ohydztwa.

Pewnie odpowiedź jest banalnie prosta, ale pomożecie określić co to za stworzonko? :) 

(lepszego filmu nie nakręcę, nie śmiać się 😛 )

Film

(lepszego zdjęcia nie cyknę, nie płakać ;) )

2120718903_20220104_2032331.jpg.fec11846dd6bb133cec890ce087b0118.jpg

Edited by maziama

Posted (edited)

Też je rozważałam, ale u moich pod lupą nie widać kształtu małży na nóżkach, tylko taką biedroneczkę 😉

Na filmie lepiej widać niż na zdjęciu.

Postaram się cyknąć lepsze fotki, ale w tym jestem kiepska 🤣

Edited by maziama

W dniu 4.01.2022 o 22:37, maziama napisał:

u moich pod lupą nie widać kształtu małży na nóżkach, tylko taką biedroneczkę

Jest wiele odmian małżoraczków (zarówno słodkowodnych jak i słonowodnych), boki ich szkieleciku/muszli zamykane są mięśniem zwieracza - może te Twoje mają go akurat bardzo nisko przez co nie widać. :D 

Ja tez nie mam innego pomysłu i podpisuje sie pod opinia Sławka: wygląda jak małżoraczek, rusza sie jak małżoraczek, czyli to pewnie jakiś małżoraczek.

PS: Taka mała ciekawostka, przekrój przykładowej sztuki, tu akurat chyba coś z morskich:

98992_ostracods-examples.png?w=700

• Like 1
  • Thanks 1

Posted (edited)

Rzeczywiście Sławek i Luna, mieliście rację, to jednak małżoraczki :) Udało się uchwycić jednego na szybie, ewidentnie widać kształt małży z nóżkami 😛

Screenshot_20220105-125602_Gallery.thumb.jpg.733da18cc11415eaee497878b2b2e042.jpg

Zmyliło mnie to poruszanie się po podłożu, jak biedroneczka, dlatego odrzuciłam małżoraczki ;)

Z tego co czytałam potrafi się z tego plaga zrobić 😞

Planuję po uporządkowaniu akwarium wpuścić tu bojka. Pewnie sam jeden i tak nie da im rady,  znając żarłoczność bojowników, to prędzej pęknie... 😳

Dzięki bardzo za pomoc ❤️

Edited by maziama
  • Like 1