Skocz do zawartości

Baniaczek 100x55x55 filtracja


Sławek121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Sławku, jaką obsadę planujesz?


Nie znam się na JBL, ja bym pewnie dobrała jakiegoś eheima. Pewien czubek kiedyś wbił mi do głowy eheimy i tak już zostało... Ale jak do tej pory nie przejechałam się na żadnym, a mialam już 3 rożne. Są praktycznie bezawaryjne.

 

Ewentualnie, nie myślałeś może o sumpie?

Z tego co kojarzę robisz fajne meble pod akwaria, może szafeczka z sumpem w środku zamiast kubła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na starość człowiek dziecinnieje, to naszło mnie na powrót do korzeni i zupkę rybną ze skalarów, mieczyków, molek, kiryśników, zbrojników i może coś jeszcze :)

Kwestia marki filtra to drugorzędny temat, miałem JBL i byłem bardzo zadowolony. Oczywiście nie neguję Eheimów, ale zostanę przy JBL. Bardziej chodzi mi o rozwiązanie techniczne, dwa słabsze filtry czy jeden mocniejszy ?

Co do sumpa, to nie miałem z tym styczności i już mi się nie chce tego uczyć, stawiam na wygodę i sprawdzone rozwiązania ;)

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę dwa mniejsze filtry, niż jeden duży. Jestem "przywiązana" do marki JBL, tak więc witam w klubie. Jednak poleciłabym ci - jeśli jeszcze nie masz kupionych filtrów - zamiast 705 kupić 2 x 905. Mam dwa tej wielkości filtry w nieco mniejszym zbiorniku (240 litrów) i jestem bardzo zadowolona; wydaje mi się, że mniejsze filtry nie zdałyby tak dobrze egzaminu.

Biorę to też trochę na logikę: dwa mniejsze filtry wolniej filtrują mechanicznie wodę (niż jeden duży), a więc filtracja biologiczna jest lepsza ;)  Oczywiście pod warunkiem, że suma mocy filtrów jest dostosowana do wielkości zbiornika (to tak dla nowicjuszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Widzę, że dokonałeś wyboru. Ale i tak Ci powiem jak ja mam zrobione.

w 200l mam 3x eheim 2213.

Pierwszy to trochę ceramiki, gąbka i wata. Robi za typowy mechanik.

Drugi to biolog. Na wlocie gąbka. Wkłady.....yyy już nie pamiętam....Coś tam jest w każdym bądź razie...

Trzeci ma wyciągnięty wirnik i jest podłączony do drugiego. Czyli drugi pcha wodę przez 2 filtry.

Dlaczego tak? Zawsze miałem 2 filtry w akwa. Jak jeden padnie, drugi działa. Wyjątkiem był eheim 2080, ten pracował sam.

 

Dlaczego teraz taki układ? Bo 2x 2213 kupiłem używane, razem z akwarium 200l i oświetleniem. Tak przy okazji dałem za to 50 euro. Czyli jakieś 250pln.

A trzeciego 2213 znalazłem za 10 euro czyli 50pln?

 

Dlaczego takie same wszystkie filtry? Bo jak mi coś padnie, to przełożę części z innego po prostu. Nie muszę czekac na zamówienie czy szukac po sklepach na szybko. Mogę sobie na spokojnie potem zamówić.

 

Edytowane przez ahaed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.02.2022 o 12:47, DavyJones napisał:

Miałem dwa serii "e". Totalna porażka.

 

W dniu 17.12.2021 o 00:58, Sławek121 napisał:

Z sentymentu i w wyniku dobrych doświadczeń wybór padł na JBL

Mamy zupełnie inne doświadczenia, no ale tak to jest. Teraz produkcja to nie ręczna robota i chyba nie ma marki bez wad. Kwestia trafić dobry egzemplarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...