Skocz do zawartości

Znikające Bystrzyki Amandy


NeoDh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od niecałego tygodnia posiadam Bystrzyki Amandy. Zakupiłem je w ilości 10szt. i dołączyły do 4 Otosków i 8 Krewetek Amano.  Plan był, aby liczbę Bystrzyków powiększyć o kolejne 10 osobników, jednak martwi mnie ich znikanie. Pierwszy zniknął po drugiej nocy, drugi bystrzyk 2 dni później w ciągu dnia, rano ok. godziny 9:00 jeszcze był, po 14:00 już nie. Z pierwotnie kupionych dziesięciu dzisiaj jest 7, z czego przed dzisiejszą podmianą wody było jeszcze 8.

Wydaje mi się to raczej niemożliwe, żeby w tak krótkim czasie, jakim jest wymiana wody (ok 0,5h - 1h) ryba padła, szczególnie, że wcześniej nie widziałem żadnych złych oznak a obserwuję je dość regularnie. Woda oczywiście odstana itp itd.

 

Moim podejrzanym są Amano, które, jak sądzę mogły zaatakować Bystrzyki (szczególnie, że są od nich trochę większe), jednak nie widziałem tego na własne oczy.

I tu pytanie do Was, czy ktokolwiek miał doświadczenie z Bystrzykami Amandy i Krewetkami Amano i zauważył podobne znikanie bądź ataki? Żadnego ciała z 3ech brakujących Bystrzyków nie znalazłem.

 

W sieci można co prawda wyczytać o agresywnych Amano, ale głównie jeżeli chodzi o walkę o jedzenie.

 

Akwarium 63l, 60x30x35

Ph 7.0

Temp. 24 st.C

Mogę podać resztę parametrów po zmierzeniu jeżeli to w czymkolwiek pomoże.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

NeoDh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co prawda trochę czasu minęło, ale może ktoś kiedyś będzie miał podobną zagadkę do rozwikłania.

 

Dobrze obstawiasz, na 100% amano znalazły sobie świeży bufet. Bystrzyki amandy to małe i delikatne rybki, a amano to spore krewetki, które potrafią polować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...