Skocz do zawartości

Nowe zestaw po totalnej katastrofie!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Jestem nowy i panikuję ... Chyba jak wielu tatusiów ... Poproszono mnie o akwarium ... Boże Narodzenie, szybkie decyzje ... skończyło się na Biorb 30l ... nic nie wiedząc ... Spędziłem wiele godzin na nauce, ale biorbs nie daje wielu możliwości. W międzyczasie kilka drobnych katastrof (utrata ryb)… az do tego weekendu… patrz poniżej

 

https://photos.app.goo.gl/RuY95pvYgLCSsjTs7

 

 

znikąd ... trzask, wszystko zniknęło, zanim nawet pomyśleliśmy, co robić ... bez wspominania o dziecięcym Nintendo, florze i dywanie ...a mina mojej zony!! Fakt, że wciąż jestem żonaty, jest… cudem !!

Udało mi się uratować kilka ryb i kilka krewetek… i jak idiota poszedłem do sklepu następnego dnia i kupiłem ten zestaw. Myślę, że to jest coś, co rozważałem zakup na Boże Narodzenie - zamiast biorba, ale wtedy wydawało się to przesada dla kogoś, kto nic nie wie ...

Popełniłem błąd - wpuściłem ryby ... po 24h ... nadal żyją !!! Krewetki ... najprawdopodobniej nie ...

Ale chciałem zapytać ... to jest moja konfiguracja ... zimna woda ...

 

https://youtu.be/i_DwA2D7FS8


1. Czy jest coś, co wy zawodowcy odrazu widzicie, co robie fundamentalnie zle! Wszelkie wskazówki są mega mile widziane!
2. Wlot / Wylot .. Umieściłem je w tym samym rogu .. czy to w porządku?
3. To dzień 4, woda jest trochę biała .. Chyba muszę poczekać?
4. Sam filtr .. znowu kupuję bez żadnej wiedzy ale chyba jest ok ?? Wyjalem wegiel aktywny z gornego pojeminia, od spodu .. (pianka - ceramika - trochę pianki)...Bedzie ok?
5. Filtr dziwnie brzęczy ... żona szaleje! Co robię źle?

To wszystko jest tak nowe!! po kilku miesiącach posiadania biorba - przejście do tego jest… przerażające !!! Nazwij mnie idiotą, ale jeśli potrafisz wyjaśnić dlaczego ... Docenię każdą opinię .

Dziękuję wszystkim i witam - wygląda na to, że od jakiegoś czasu będzie to moja strona do czytania :)
Dzięki


j

Edytowane przez joolek.o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sztuczne rośliny i wszelkie ozdoby malowane (np. te koło ratunkowe) powinny zniknąć - mogą wydzielać do wody szkodliwe substancje. Zamiast tego powinna być duża ilość żywych roślin akwariowych, naturalne korzenie, kamienie (np. otoczaki);

2. Wlot i wylot filtra powinny być na przeciwległych stronach akwarium, wtedy cyrkulacja wody jest lepsza;

3. Akwarium nie dojrzało, dlatego woda może być mętna. Te ozdoby i żwir również mogą barwić wodę.

4. Nie rozpoznaję modelu filtra, ale wydaje się być OK, na tą wielkość akwarium. Dobrze, że wyjąłeś węgiel - nie jest potrzebny "na co dzień";

5. Filtr może brzęczeć jeśli nie jest dobrze odpowietrzony - potrząsaj nim delikatnie trzymając za boki filtra (nie za głowicę), będzie wtedy jeszcze bardziej brzęczał i wypuszczał bąbelki powietrza i nawet kilka-kilkanaście razy trzeba to zrobić, ale po pewnym czasie ucichnie

 

Co to za maleństwa tam pływają?

Pośpiech w akwarystyce to najgorsza rzecz. Postaraj się naprawić błędy początkującego. Poczytaj o poprawnym zakładaniu akwarium, cyklu azotowym i odpowiednio dobranej obsadzie do wielkości zbiornika i parametrów wody.

Edytowane przez maziama
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzi Koleżanka wymień sztuczne na żywe rośliny.

Przy tej kosteczce to ustawienie wlotu/wylotu moim zdaniem wystarczy do przyzwoitej cyrkulacji.

Te filtry chyba tak mają, że warczą. Nie wiem jak po dłuższym używaniu i zalepieniu wirnika czy robi się ciszej. Masz go dobrze odizolowanego od szafki, żeby nie rezonowała? Jakaś gąbka/mata/ koperta bąbelkowa pod spód, węże żeby nie dotykały szafki bezpośrednio itp.

Ostrożnie z karmieniem ryb, rób to po trochę i niekoniecznie codziennie. Daj biologii szansę na rozwinięcie się, tydzień, dwa i będzie dobrze. Miej w pogotowiu wodę na podmianę jakby co.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc i dzieki wszystkim, 

 

80l.... 

Przepraszam nie bylem online przez chwile.

 

Juz sie ustabilozwalo, ba! jest lepiej - kilka krewetek, tych amano przezylo! W momencie jak ten poprzedni szlakk trafil wrzucalismy wszystko do jednego wiadra... potem je wyciagnelismy razem z rybkami i dalismy do wody.... jak pisalem wczesniej, nie dawalismy im szans i przez 11 dni zadnej nie widzialem a tu... z 6 ktore mielismy 4 zyja!!

 

Filtr Fluval 207 - troche czasem buczy ale nie ruszam, dam mu 1-2 miesiace i otworze aby wywalic pierwszy syf. Nie ukrywam, bylem mega na nie ale im wiecej teraz czytam forum tym bardziej mi sie to podoba no i ten biorb to tylko problem byl, w takim, choc malym bo tylko 80 to juz mozna fajnie pokombinowac :)

 

Moge zapytac - jaka temperature polecacie? Ja trzymam 21 stopni..

Dzieki

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...