Skocz do zawartości

wpływ twardości ody na rozmanażanie


tem123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu przechodzę do tematu. Czy twardość wody ma wpływ na rozmnażanie gupików i molinezji? Mam oba gatunki ryb i chyba bardzo twardą wodę. Jak twardą nie wiem, nie mam testu, ale po standardowych zabiegach w akwarium kiedy muszę wybrać martwe fragmenty roślin, zetrzeć nalot z szyb, wysycha mi skóra na rękach, więc woda jest twarda. Molinezje kupiłem jako narybek i nigdy mi się nie rozmnożyły, a mam je już ponad 6 miesięcy. Gupiki mam od zawsze, rozmnożą się tylko jak kupię kotną samicę albo kupię samca, wtedy mam raz młode gupiki i na tym koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może, ale to co podają Twoje wodociągi to nie jest jeszcze jakiś kosmos. Pytanie ile masz w akwarium. Pewnie inne rzeczy też mogą mieć wpływ. Możemy wróżyć z kuli, możesz też spróbować opisać akwarium zgodnie ze schematem podpiętym w dziale z chorobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że chodzi o te punkty:

1. Litraż zbiornika.

100l, wody około 80l
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb.

założone 12 czerwca 2020, nie dojrzewał, ryby ryby zacząłem stopniowo wpuszczać po 3 dniach od uruchomienia 
3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas.

Aquael circulator 1000, pracuje 20h/d wyłączany jest tylko podczas karmienia i czyszczenia filtra
4. Gatunki i ilość ryb.

Gupik pawie oczko obecnie 8sztuk nigdy więcej nie miałem

Molinezje kupiłem jako narybek 10 sztuk obecnie jest 5 już dorosłych
5. Ilość i rodzaj roślin.

Bardzo mało roślin raczej małowymagające, kryptokoryny i anubiasy, ostatnio dostałem rzęsę, ale rzęsa nie ma wpływu na rozmnażanie gdyż problemy zaczęły się dużo wcześniej niż pojawiła się rzęsa w akwarium
6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

od około miesiąca podaję CO2 z butli ze względy na dużą ilość krasnostawów i chciałem trochę poprawić warunki roślinom, CO2 podaję tylko przy włączonym świetle, temperatura wody przez cały rok i każdej porze dnia waha się między 25-27 stopni C
7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

nie stosuję żadnej chemii, podaję tylko żelazo w niewielkich ilościach, pokarmy najprostsze płatki z Tropicala, rzadko żywy wodzień, raz w tygodniu mrożony wodzień lub ochotka
8. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.).

PO4 na poziomie 0-0,25 mg/l, twardość chyba duża jak wnioskuję(wodociągi podają 15,6 stopni niemieckich), innych parametrów nie znam
9. Temperatura w zbiorniku.

25-27 stopni C
10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra).

wyciągam wężykiem z dna resztki roślin, mół, podmiany kiedyś były systematyczne 5l każdego dnia w tej chwili jest to 19l na tydzień, w filtrze płuczę gąbkę w wodzie z akwarium
11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane).

brak rozmnażania, samice gupików nawet nie są w ciąży, był przypadek że zaszła w ciążę raz po wpuszczeniu do akwarium nowo zakupionego samca
12. Zdjęcie chorej rybki.

13. Zdjęcie zbiornika.

 

IMG_20210403_210134706.jpg

Edytowane przez tem123
Zapomniałem dopisać pokarmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...