Skocz do zawartości

Opti Set 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum po kilku latach przerwy ! Zdecydowałem się na zakup akwarium opti set 125l . Jako ,że dawno nie zakładałem zbiornika i się troszkę czasy technologicznie zmieniły mam kilka pytań.

Zakładam zbiornik roślinny ( poczytałem , pooglądałem ) apropo środków filtracji itd.... mniej więcej wiem już jak TEORETYCZNIE rozpocząć budowę akwarium z łatwymi w utrzymaniu roślinami...

Oświetlenie w opti set na standardzie to 2x14W .. czy jeśli dokupię dodatkową jedną belkę14w będzie to wystarczająco ? Roślin nie będę miał raczej dużo ... myślę o prostym trawniku, jakaś cryptocoryna , ludwiga .. nie wiem jeszcze sam anubias mini .i sporo mchów na korzeniach.. czy przy delikatnie obsadzonym akwarium roślinnym wymagana jest butla CO2 ? czy wystarczy suplementacja w płynie ?

Pytanie ostatnie czy branie pod uwagę filtra wewnętrznego ma w ogóle sens ? myślę o fluval u3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli akwarium nie będzie przerybione to Fluval U3 powinien dać radę. Dobry ale nie tani filtr wewnętrzny. Dokładasz drugie tyle i masz kubełek.

 

5 godzin temu, Koberise7 napisał:

cryptocoryna , ludwiga .. nie wiem jeszcze sam anubias mini .i sporo mchów na korzeniach.. czy przy delikatnie obsadzonym akwarium roślinnym wymagana jest butla CO2 ? czy wystarczy suplementacja w płynie ?

Przy tych roślinach można nie podawać CO2 i będą dobrze rosły. Nawet bez Carbo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...