Skocz do zawartości

Nowe akwarium


kropkaband
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu akwarium o wymiarach 114x67x70 zastanawiam się nad szkłem optiwhite i w zasadzie nad całym wyposażeniem. Co sądzicie o takim szkle i czy warto robić wszystkie szyby optiwhite. Akwarium ma stać w rogu pomieszczenia ale rozważam w razie jakichś rys na szkle kiedyś je odwrócić. O czym warto pamiętać przy takim projekcie? Aktualnie mam 112l do "nauki" cel jest taki że chce wypełnić miejsce gdzie miał stać kominek. Wszystkie rady mile widziane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz obróciłem akwarium i to nie z powodu rys tylko przez przypadek, podczas przeprowadzki.

 

Jeśli OptiWhite i ma stać w rogu to tylko dwie szyby opti, pozostałe float. 

 

Czy 70 cm to wysokość? Będzie mega nieporęcznie w nim coś poprawiać. Mam akwarium o wysokości 62 cm. Zestaw razem z szafką i pokrywą ma 140 cm wysokości. Żeby pogrzebać coś przy dnie, muszę w nim prawie nurkować. Kupiłem skrobak do szyb o długości 65cm, trochę ratuje sytuację.

 

Przy tej wysokości musisz mieć szybę 15mm grubości. To już będzie koszt 3 - 3,5 tysiąca zł. Dla porównania akwarium o tych wymiarach ale wysokości 50 cm to 1200 - 1500 zł. Duża różnica.

 

Jakie to ma być akwarium? Roślinne? BlacWater? Tanganika?

Jakie planujesz oświetlenie?

Podłoże?

 

Jaką planujesz filtrację? Masz wybór między sumpem a kubełkami. Ja mam 2 x Tetra EX 1200 Plus i skimmer SunSun.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 70 cm to wysokość tutaj będę  musiał najwyżej nurkować.

Na szkło mam na razie kilka ofert. Ceny od 1600 - 2200 zakładam że wyceniono grubość szkła 12 mm to za mało? Nie sugerowałem grubości tylko zdałem się na wiedzę firmy.

W planie jest zwykłe akwarium słodkowodne chce przenieść moje rybki do nowego akwarium.

Oświetlenie jeszcze nie zaplanowane. Liczę na dobrą radę. Chcę zabudować górę nad zbiornikiem.

Filtry raczej kubełkowe i tutaj też potrzebuję się doradzić.

Na razie wygląda to tak jak w załączniku. stelaż pod akwarium już prawie gotowy.

IMG_4224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...