Skocz do zawartości

Kirski Panda guz/narośl


Obcy33lbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam akwarium 72l od października z rybkami.

Oświetlenie listwa led 14 w 3w1. Świecę 9h żółtym światłem.

filtr aquaEL 500 turbo gąbka + ceramika.

Podłoże żwirek biały okrągły 2-5 mm. na połowie akwarium na żwirek wysypana warstaw 2 cm piasku gruboziarnistego.

Wodę podmieniam raz w tygodniu 15%.  Odstana kranówka 50% + 50% demineralizowana.

Nawóz - carbo w płynie codzinnie + uniwersalny nawóz (micro + macro elementy ) raz w miesiącu

Roślin dość dużo nie wiem jak się nazywają bo dostałem od znajomego na pewno orzechowiec i  trawka, mech.

Obsada 10 neonek czerwonych, 5 otosków. 8 kirysków panda. 2 gupiki pawie oczko duże + 30 małych ( oddam na dniach wszystkie gupiki).

Parametry wody:

ph 7,2

gh - 10

kh - 3

no3 15-20

no2, no4 - 0

Cl - 0

Jakiś miesiąc temu padł mi jeden kirysek panda. Najpierw był taki osowiały i nie jadł zrobił się taki ciemniejszy i w końcu padł.

Teraz kolejny zachorował. Urosła mu jakaś narośl  najpierw była biała dziś jest już czerwona widać krew w niej. Pozostałe kiryski póki co nie mają objawów. Zauważyłem dziś jak go przeniosłem kotnika, że ma postrzępione płatwy dolne. Co to może być?

image000000(1).jpg

image000000.jpg

image000000(3).jpg

image000000(4).jpg

Edytowane przez Obcy33lbn
nowe zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...