Jump to content
Sign in to follow this  
tem123

Pokarmy premium

Recommended Posts

Witam. Słyszałem o bardzo dobrych pokarmach dla ryb klasy premium, ale nie słyszałem nie wiedziałem konkretnych przykładów takich pokarmów. Szukam produktów z małą zawartością fosforanów, bo podejrzewam że właśnie pokarmy po 5-8zł za 150ml podnoszą mi zawartość fosforanów w wodzie. Chciał bym zweryfikować wpływ jakości pokarmu na ilość PO4. Proszę polećcie mi dobry pokarm dla żyworódek. Co myślicie o pokarmach OSI?

Na pewno są pokarmy lepsze i gorsze. Na pewno łatwiej zrobić pokarm z warzyw i ryb niż pokarm z owadów, larw owadów i skorupiaków wodnych lub alg.

Nie sądzę, żeby wysoki poziom PO4 był spowodowany jakimkolwiek pokarmem dedykowanym dla ryb. To raczej kwestia przekarmienia, przerobienia, roślin w akwarium, filtracji i podmian wody.

Dobre produkty ma Hikari. Przygotowywali nawet produkty dla NASA, która prowadziła badania nad rybami na promie kosmicznym.  

Edited by DavyJones

Ja polecę dodatkowo Nature Food, polecam Supreme Artemia, tylko delikatnie z dawkowaniem bo to pożywny pokarm.

Ogólnie wskazana jest różnorodność, i to nie w postaci kolorowych płatków ichtio-vit (6 sztucznych barwników), ale granulaty Tropicala Soft Line czy Pro Defence są całkiem niezłe.