Skocz do zawartości

Pokarmy premium


tem123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Słyszałem o bardzo dobrych pokarmach dla ryb klasy premium, ale nie słyszałem nie wiedziałem konkretnych przykładów takich pokarmów. Szukam produktów z małą zawartością fosforanów, bo podejrzewam że właśnie pokarmy po 5-8zł za 150ml podnoszą mi zawartość fosforanów w wodzie. Chciał bym zweryfikować wpływ jakości pokarmu na ilość PO4. Proszę polećcie mi dobry pokarm dla żyworódek. Co myślicie o pokarmach OSI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są pokarmy lepsze i gorsze. Na pewno łatwiej zrobić pokarm z warzyw i ryb niż pokarm z owadów, larw owadów i skorupiaków wodnych lub alg.

 

Nie sądzę, żeby wysoki poziom PO4 był spowodowany jakimkolwiek pokarmem dedykowanym dla ryb. To raczej kwestia przekarmienia, przerobienia, roślin w akwarium, filtracji i podmian wody.

 

Dobre produkty ma Hikari. Przygotowywali nawet produkty dla NASA, która prowadziła badania nad rybami na promie kosmicznym.  

Edytowane przez DavyJones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę dodatkowo Nature Food, polecam Supreme Artemia, tylko delikatnie z dawkowaniem bo to pożywny pokarm.

Ogólnie wskazana jest różnorodność, i to nie w postaci kolorowych płatków ichtio-vit (6 sztucznych barwników), ale granulaty Tropicala Soft Line czy Pro Defence są całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.02.2021 o 19:16, ahr napisał:

Ja polecę dodatkowo Nature Food, polecam Supreme Artemia, tylko delikatnie z dawkowaniem bo to pożywny pokarm.

Ogólnie wskazana jest różnorodność, i to nie w postaci kolorowych płatków ichtio-vit (6 sztucznych barwników), ale granulaty Tropicala Soft Line czy Pro Defence są całkiem niezłe.

Ja też mogę polecić naturefood ,  teraz mam młode manacapuru i za cholerę nie jadły żadnych suchych pokarmów, w tym tropikali i innych. Znajomy ma te same rybki z tej samego źródła i polecił mi właśnie artemie i premium color plus od naturefood i fakt są droższe ale daje się ich o połowę mniej niż innych pokarmów a ryby od razu ładnie pobierały ten pokarm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...