Jump to content
Sign in to follow this  
ahaed

Cmentarz.

Recommended Posts

Pora już odłączyć tego trupa i go zasypać ;) .

• Sad 1

Ponoć jest w kraju 800 tysięcy akwarystów. Tylko gdzie oni są, bo na wszystkich forach jest tak samo. Ponoć przenieśli się na FB, ale to to ma taką konstrukcję, że nie da się tego używać jak forum.

Na FB nic nie można znaleźć. A jak wyszedł z tym szał, to ludzie olali fora. Admini się wypięli i jest jak jest. A ten nasz to ma całkiem wyje..ne niestety. Ale wiesz, reklam nawalone. Ktoś czasem wejdzie, zawsze kasa 😛

Edit:

W sumie nie tyle admini, co właściciel strony.  Byłoby nie fair gdybym zwalał na adminów.

Z drugiej strony, oni też to mają w dupie.

Edited by ahaed

Forum zdechło, bo się rozpełzła społeczność. A jak się rozpełzło, to nawet te sierotki od gupików w cionszy przestały pisać, bo łatwiej im było dostać odpowiedź na fejsie - to akurat miejsce dla tego typu "akwarystyki", nie fora.

Ludzie poszukujący wiedzy i towarzystwa znajdą sobie jakąś społeczność forumową, która trochę żyje. Na które zagląda ktoś częściej niż raz na dwa - trzy tygodnie. Tutaj sam Davy nie zrobi tłumu, więc nie zatrzyma na dłużej takich "świeżych" pytających. Zresztą też nie ma się co dziwić, ze może Mu się nie chcieć zapewniać życia na forum. Kiedyś ludzie się tu zatrzymywali, bo toczyło się jakieś życie na chacie, łatwo było uzyskać odpowiedź na swoje pytania, poradę. Teraz wchodzą i wychodzą, bo nie ma co ich tu zatrzymać.

W całym kraju jest sporo imprez akwarystycznych, od targowych w Nadarzynie, Łodzi, Bydgoszczy czy Lublinie, przez wystawy tematyczne chociażby w Zabrzu, Drozdowie, Chrustach, Kleszczowie, Warszawie czy Nałęczowie, po zupełnie społecznościowe Kuligi czy Spływy Kajakowe. Społeczności z Białegostoku, Łodzi, Rzeszowa, Śląska czy Warszawy jakoś dają radę. Ale żyją też w offline, spotykają się, znają i utrzymują kontakty towarzyskie. Nie wiem jak się ma Dolny Śląsk odkąd padła Zoobotanika? Z drugiej strony tych akwarystów aktywnych społecznie jest może ze dwie, trzy setki, tyle kojarzę.

Reszta chodzi co jakiś czas do sklepu i kupuje Ichtio-vit z wiader na wagę, bo kolorowe i rybki lubią te kolorowe płatki. A jak ryby zdychają to kupują nowe. I może mają nurka w akwarium. Albo co trzy miesiące wyciągają wszystko z akwarium i szorują pod kranem, bo tak robił dziad i ojciec. Oni nie są zainteresowani forami ani fejsbukami.

19 godzin temu, ahr napisał:

Forum zdechło, bo się rozpełzła społeczność.

To racja.

Z drugiej strony kto ma ochotę wchodzić na stronę, która się sypie jak tynki  w Łodzi?

Obstawiam, że 90% ludzi poszło stąd, bo nic tu nie działa. A reszta jest po prostu z przyzwyczajenia.

Jak dla mnie "fora" na FB, to lipa. Tam można tylko popisać i ewentualnie zareklamować stronę. Ale nie jest to dobre do szukania czegoś itd.

Nasze forum?

Nawet gdyby ten ciołek coś z tym zrobił. To aby to się trochę ruszyło, to potrzeba bardzo dużo czasu. Olewanie przez tyle lat się mści.

Zresztą z tego co pamiętam, to zawsze były cyrki i jak musiałem się użerać z właścicielem strony. Czekanie, pisanie. Ku...a jak do dziecka.

Szkoda mi tej strony, siedziałem tu wiele lat. Każdy z Was wniósł tutaj kupę wiedzy, porad, życia...

Jak mogę pomóc, to pewnie. Nie ma sprawy.

Ale co ja mogę zrobić? Usiąść i otworzyć piwo. Taka prawda 😜

Godzinę temu, ahaed napisał:

Nawet gdyby ten ciołek coś z tym zrobił. To aby to się trochę ruszyło, to potrzeba bardzo dużo czasu. Olewanie przez tyle lat się mści.

Zresztą z tego co pamiętam, to zawsze były cyrki i jak musiałem się użerać z właścicielem strony.

E-mail zachęcający do odwiedzenia forum po jakimś okresie nieobecności dostałem tylko raz w ciągu 10 lat. Promocja nie istnieje.

Godzinę temu, DavyJones napisał:

E-mail zachęcający do odwiedzenia forum po jakimś okresie nieobecności dostałem tylko raz w ciągu 10 lat. Promocja nie istnieje.

Podaj email, to Ci wyślę 😂

A na poważnie, tu zawsze były cyrki . Ale to co teraz tu zastałem 🙄.

Ja pie...lę.

Edited by ahaed

3 godziny temu, ahaed napisał:

Ale to co teraz tu zastałem 🙄.

Ja pie...lę.

Jaki jest plan naprawczy?

Mnie się pytasz? Ja jestem zwykłym userem. Co ja mogę??

Plan? Admin i gość który ogarnia serwer i trochę roboty. Ale wiesz jak często tu zagląda właściciel strony?? 😂 

Do tego doszłoby parę PLN na pozycjonowanie strony, bo jest dość nisko w google. 

No i według mnie mała reklama, by ludzie widzieli że coś się dzieje.

Dla chcącego do ogarnięcia w weekend tak naprawdę. 

Edited by ahaed