Skocz do zawartości

Parametry i testy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jakiś czas temu a dokładnie prawie  cztery miesiące, założyłem nowe akwarium o wymiarach 120x40x40. oświetlenie zrobiłem sam z kalkulatora az-led.pl. podłoże to ziemia ogrodowa zasypana drobnym czarnym żwirkiem, z przodu piasek, kilka korzeni ze starego. Filtry mam dwa, jeden eheim z tego co pamiętam przepływ 1400l/h, drugi fluval 206 cos koło 780l/h. Wszystko było oki do pewnego czasu, a mianowicie wyskoczyły zielenice punktowe. Dostałem od kolegi testy wyniki to Ph = 7.5. No3 = 20, PO4 = 1. dodam jeszcze że dolne liście niektórych roślin robą się w nich dziury , bledną, odpadają.  Może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić z tymi zielenicami, i liśćmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała Cię ta lampa?

 

Liście roślin mogą z kilku powodów.

  • Rośliny z hodowli szklarniowej pod wodą wykształcają nowe podwodne liście - stare będą obumierać i/lub odpadać.
  • Do dolnych partii dociera za mało światła. Albo słabe oświetlenie albo doły są zacieniane przez inne rośliny.
  • U niektórych roślin to naturalne, np u żabienic. Stare liście będą obumierać i trzeba je usuwać. 
  • Brak nawozów. NO3 i PO4 to nie wszystko.

Zbiornik nie jest wysoki więc to raczej nie chodzi o moc oświetlenia.

W moim akwarium o wysokości 62 cm (sam słup wody bez podłoża to 50 cm) Ludwigia inclinata var Cuba nie gubi dolnych liści. Ale niektóre żabienice już tak.  

 

Zielenice to z kolei może być skutek mocnego oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...