Skocz do zawartości

Problemy z gupikami


Rolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem co kilka dni od kupienia nowego akwarium zdychają mi gupiki.

Nie wiem co robić temperaturę mają ok25 stopni Celsjusza. Filtr dobrze działa woda jest napowietrzona mają roślinki, oświetlenie i glonojad.

Nie wiem co mogę napisać jeszczę na sugestie będę odpowiadać.

1612037309662260032902.jpg

Edytowane przez Rolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akwarium kwarantannowe? W takim nie jest potrzebne podłoże i "ozdoby". ;)

 

Od jak dawna masz te ryby i skąd je masz.

Jak często podmieniasz wodę i ile. Przydałyby się testy wody, przynajmniej na związki amoniaku.

Albo dokładny opis akwarium, według podpiętego szablonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Litraż zbiornika.
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb.
3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas.
4. Gatunki i ilość ryb.
5. Ilość i rodzaj roślin.
6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.
7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.
8. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.).
9. Temperatura w zbiorniku.
10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra).
11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane).
12. Zdjęcie chorej rybki.

13. Zdjęcie zbiornika.

 

Zacznij od podmian. Więcej i częściej. Skoro mamy tutaj jakąś zmianę akwarium to prawdopodobnie rozwalona jest biologia. Prawdopodobnie nadszedł też już ich czas, a zmiana tylko przyspieszyła ten proces.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.72/60

2.Nie dojżewał bo stare akwarium miało przeciek i awaryjnie było zmieniane.

3.wewnentrzny ehejm160

4.pawie oczko liczba zmienna bo dochodzą i zdychają (duż8,mał4)

5.2 nieznam się dodaje zdjęcie

6.niema więcej filtr napowietrza

7.też zdjęcie

8.nieznam

9.25stopni

10.wylewanie słoikami danej ilości wody dolewanie nowej przeczyszczenie płynami doryb ostałą 1d, ściąganie podanych części filtra i je czyszczę, naziezie nie był odmulany bo nie było potrzeby bo mam naradzie nowe akwarium a stare było małe i się szorowałało.

11.objawy były różne niektóre poprostu zdychały, ryby pływały przy gurze jak filtr nie pracował, rużne zaczerwienienia, ospałość ryb.

12.nie zaobserwowano następnej rybki ale nadal zdychają

13.wysłałem na początku a teraz jeszcze raz.

16120970922541443218236.jpg

16120971250461862155478.jpg

Edytowane przez Rolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Może to jakieś pasożyty (nicienie, wiciowce), albo bakterie. Trzeba zrobić badanie mikroskopowe odchodów, żeby potwierdzić lub wykluczyć nicienie i wiciowce. Możesz w akwarium zastosować profilaktycznie Blue Zooleka, przeciwko pierwotniakom i bakteriom.

 

Stosowałem Blue w połączeniu z Capisolem i w połączeniu z Protosolem. Była jakaś poprawa ale objawy szybko wracały. Od kiedy zmieniły się przepisy UE dotyczące leków to większość zmieniła skład lub zniknęła z rynku.

 

Na nicienie najskuteczniejsze są tabletki na odrobaczanie dla psów - zabijają również tasiemce. Podaje się dwie dawki do wody w odstępach 7 dni.

Na wiciowce Metronidazol podawany w pokarmie. Z tym preparatem może być kłopot, bo jest na receptę, ale weterynarz powinien sprzedać jeśli wytłumaczysz do czego Ci to jest potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...