Jump to content
Natatan

Wybór budżetowego filtra asap

Recommended Posts

Hej hej, 

Uratowałem 4 welony z objęć pielęgnic od taty mojej dziewczyny. Są aktualnie w bardzo awaryjnym akwarium 45l, ale 200l już w drodze. Budżet mam bardzo ograniczony, bo welony i kojene akwarium nie były planowane, ale potrzebuje filtra na teraz. Mam 220 zł do zagospodarowania, a to mało jak na filtr do 200l i welony potrzebujące bardzo wydajnej filtracji. Może udałoby mi się wygrzebać jakieś 250 zł więc do tej granicy szukam. 

Stąd moje pytanie 

Czy kupić aquaela turbo 1500/2000 wewnętrzny narazie, a potem inwestować w kubełek jak uzbieram fundusze? 

Czy lepiej od razu kubełek np. Aqua nova NCF - 800/1000 lub SUNSUN HW - 302? 

Dodam, że na moment obecny mam fan 1 plus, który mogę w razie czego używać z nowym filtrem w 200l jako dodatkowa filtrację. 

W 200l z welonami filtr wewnętrzny? Mam w 200l Ikola maxx 400. Bardzo dobry filtr o solidnym przepływie.

Właśnie wolałbym kubełek tym bardziej, że to welony. Ale aktualnie z kasą bardzo słabo żeby kupić jakiś dobry kubełek (jako student w dobie pandemi i bez pracy to już w ogóle xddd) 

Dlatego zupełnie nie wiem co lepiej, bo czytałem w innym temacie o ikoli właśnie chyba twoja odpowiedź i patrzyłem na ceny, ale to koszt z tego co kojarzę 400 zł... 

Edit 

https://allegro.pl/oferta/ikola-filtr-zewnetrzny-400-maxx-akwarium-do-400l-6193869172?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Jeśli o tym mowa, to nawet za 300zl się da. 

Edited by Natatan

Ikola to chyba jedyny chińczyk, który można polecić. Aquanovy czy HW nie są warte zainteresowania. Już lepszym rozwiązaniem będzie porządna głowica z dużą gąbką, zapewniająca wydajną filtrację mechaniczną. I tak niezbędne będą duże podmiany wody. Ewentualnie warty rozważenia byłby filtr hydroponiczny.

Możesz jeszcze pomyśleć o sumpie i pudełku przelewowym. Jakieś stare akwarium 30-70 litrowe nada się doskonale.