Skocz do zawartości

kilka pytań


Zdanka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mam parę pytań dotyczących bojowników.

Mam już jedno akwarium  ,od kilku miesięcy ,metodą prób i błędów ,udało mi się uzyskać pożądany efekt ,czyli dobrze funkcjonujące akwarium:).Mam tam tetry i molinezje. Ale ciągle "chodzą" za mną bojowniki .Wiem ,że nie można ich trzymać z innymi gatunkami ,więc zakupiłam dla nich osobny zbiornik .Urządziłam go już i teraz czekam aż dojrzeje ,by rybki miały dobre warunki.  Tymczasem usłyszałam od, podobno fachowca ,że bojowniki to można nawet do kranówki wpuścić i nic im nie będzie! No i mam dylemat czekać czy zarybiać? Ktoś podpowie?

I druga rzecz. Gdy już będę wpuszczać rybki to znając specyfikę bojowników(zadziorność mam na myśli)to lepiej do zadomowionego samca wpuścić dziewczyny ,czy najpierw niech się samiczki rozgoszczą i dopiero faceta ,czy może całą bandę równocześnie? Ma ktoś doświadczenia w tym temacie:)?

Pozdrawiam wszystkich cieplutko i liczę na pomoc:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zdanka napisał:

Wiem ,że nie można ich trzymać z innymi gatunkami

A skąd ta wiedza? Można trzymać z innymi gatunkami i o ile nie jest to kubek to Bojownik nie będzie zwracał uwagi na inne ryby. Może zjadać narybek i małe rybki.

 

12 godzin temu, Zdanka napisał:

usłyszałam od, podobno fachowca ,że bojowniki to można nawet do kranówki wpuścić i nic im nie będzie

Chodziło zapewne o to, że parametry/chemia wody dla Bojownika nie jest kwestią kluczową. Wprawdzie dzikie Bojowniki żyją w wodach kwaśnych to te hodowlane doskonale czują się w każdej innej wodzie w tym w polskiej kranówce.

 

12 godzin temu, Zdanka napisał:

znając specyfikę bojowników(zadziorność mam na myśli)

Są leniwe, powolne, bez agresji w 99,99% przypadków. Poza tarłem oczywiście.

 

12 godzin temu, Zdanka napisał:

lepiej do zadomowionego samca wpuścić dziewczyny ,czy najpierw niech się samiczki rozgoszczą i dopiero faceta ,czy może całą bandę równocześnie

Nie wpuszczałbym do samca ŻADNYCH samic. Do tarła zapewne nie dojdzie pomimo prób a samice zdechną z powodu zatwardzenia ikry. 

 

 

Była kiedyś taka strona: zetbe.pl (już niestety nie istnieje) gdzie hodowca Bojowników opisywał ich zachowanie, zwyczaje, rozmnażanie itd. Może znajdziesz gdzieś jeszcze na innych stronach te porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...