Jump to content

Dziwne zachowanie Skalara


Everest_Koniecznov
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Dzięki. Z tego sklepu została tylko jedna ryba ale spróbuję coś porobić żeby też ona nie padła. Jeszcze raz dzięki. Tylko że ja miałem z tego sklepu jeszcze 8 Neonów Innesa, 2 Mieczyki Widlaki, 2 Gupiki Pawie Oczka(w drugim poście napisałem właśnie o jednym z nich) 2 Skalary, 2 Kiryski Albinosy. Wszystkie nie żyją. Wiesz o co może chodzić?

 

Edited by Everest_Koniecznov
Link to comment
Share on other sites

Na górze tego działu masz temat z szablonem, według którego trzeba opisać akwarium. Wtedy jest szansa na znalezienie przyczyny. Bez tego możesz zadzwonić do wróżbity Macieja. Chociaż ja obstawiam żwir, sztuczne roślinki i brak pojęcia o cyklu azotowym.

Link to comment
Share on other sites

Jedyną możliwą przyczyną są pasożyty. Bo warunki w akwarium są dobre (mam cztery neony z innego sklepu, trzymają się doskonale, tak samo jak Gupik też z innego sklepu), sztucznych roślin nie mam, żwir (ze sklepu) płukany kilkanaście razy. Towarzystwo nie powinno też być przyczyną, bo Skalar (który przeżył) jest bardzo mały, kolorowe Danio też nie powinno być przyczyną, do tego Mieczyk, dwie Molinezje, trzy Gurami, dwa Gupiki, dwa Kiryski, dwa Zbrojniki, i Ramirezka. A warunki są dobre 26*C, dwa tygodnie odczekałem.

Link to comment
Share on other sites

Ze sklepu mogły coś przywlec, to jedno, a dwa tygodnie to jednak mimo wszystko trochę mało na tak dużą obsadę i brak roślin. Cykl azotowy raczej się jeszcze nie domknął. Owszem, pewnie już działa, ale bankowo nie tak jak powinien.

Odważyłbym się postawić jeszcze jedną tezę; otóż rybki z tego sklepu które padły, mogły tez mieć o wiele lepsze warunki w sklepie niż u ciebie (szczególnie NO2 i NO3) i doznały większego szoku niż ryby z innego sklepu, trzymane być może w gorszej wodzie. Te mogły się lepiej przystosować, bo zmiana otoczenia aż tak bardzo drastyczna nie była.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...