Jump to content

Welon leży cały czas na dnie


jagodzianka1012
 Share

Recommended Posts

Słuchajcie od nie dawna mam welony tylko jeden już dawno zdechł a cały czas leżał na dnie teraz jest taka sama sytuacja z drugim welonem na początku jak kupiłam welony w akwarium miałam małe niebiesko-czerwone ryby i gupika po 3 dniach gupik zaczął jednego welona gryźć chyba pół miesiąca był gupik w słoiku i dobrze żył dzisiaj go włożyłam na chwilę żeby zobaczyć czy dalej gryzie i welon raz go ugryzł a gupik wiele razy wyciągałam gupika i teraz welon leży na kamykach i czasem popływa.

Akwarium ma na 25l

Grzałki nie włączałam przez 5 dni i światło tylko jak mój siostrzeniec chciał zobaczyć ryby i jak je karmiłam

Temperatura wody 24⁰C

Napiszcie szybko co mam zrobić

IMG_20201230_141805.jpg

Edited by jagodzianka1012
Link to comment
Share on other sites

 

czyli:

1 gupik - samiec czy samica?

3 neonki

1 welon

Ja tam specjalistą nie jestem. W zasadzie jestem amatorem, a w akwa zamiast wody w zbiorniku mam czystą kranówkę XD i wiem jakie są tego skutki. Mogą być różne przyczyny dlaczego welon tak się zachowuje. Również miałam gupiki i samce rywalizowały o terytorium z innymi rybami. Taka ich natura. Welon prawdopodobnie zachowuje się w ten sposób bo mógł ucierpieć w walce z gupikiem. Być może mu przejdzie. Druga opcja to wiek welona. Być może jest za stary. Trzecia opcja to to że być może za mało czasu działa u ciebie grzałka i filtr, a takie rzeczy u mnie działają choćby 5 godzin dziennie. Jeśli to się nie zmieni to już nie wiem co robić. Warto poczekać na opinie specjalistów na tym forum :)

Edited by Maraverka ramireza
Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie masz nic przeciwko: 

Odniosę się jeszcze do jednej kwestii. Wydaje mi się, że 25 l to niestety za mało na welona.  Ale z jednym na pewno dasz sobie radę. Nie jestem osobą idealną, lecz uważam że powinnaś kupić sobie do akwarium choćby jedną żywą roślinkę w kubeczku, by filtracja wody była lepsza. Polecam ci np. anubiasa lub żabieniczkę amazońską (są piękne). Do tego zanim wrzuciłaś kamyczki do akwarium, powinnaś najpierw je dokładnie przemyć i położyć w wodzie na np. 5 dni. Takie kamyczki prosto z działki mogą być szkodliwe dla delikatnych rybek. :)

 

PS Zauważyłam, że niewiele rybek jest w twoim akwa, planujesz sobie coś dokupić?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...